چرا باید در هواپیما موبایل را در حالت پرواز قرار داد؟

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، در گذشته ای نه چندان دور قبل از برخاست هواپیما از مسافران خواسته می شد تا تلفن همراه و لوازم الکترونیک خود را خاموش کنند؛ ولی امروزه اجباری بر خاموش کردن تلفن همراه و... وجود ندارد و فقط مهمانداران قراردادن این وسائل در حالت پرواز را گوشزد می کنند. حال سوال پیش آمده این است که چرا باید تلفن همراه یا سایر وسائل الکترونیک را در حالت پرواز قرار داد؟

چرا باید در هواپیما موبایل را در حالت پرواز قرار داد؟

این روزها شما حتی در هواپیماها آی پد و تبلت ها را مشاهده می کنید که خلبانان به جای استفاده از کاغذ از آن ها استفاده می کنند. شما می توانید از تبلت ها و تلفن های بزرگ استفاده کنید. همه این دستگاه ها مورد آزمایش قرار گرفته اند تا مطمئن شوند هیچ تاثیری بر پرواز ندارند.

اما این همیشگی نیست!

برگردیم به سال 2011؛ برخی از قسمت های مدل های خاصی از صفحه نمایش پرواز هواپیماها مانند بویینگ 737 تحت تاثیر نویزهای الکترو مغناطیسی هستند؛ اما چگونه می توان متوجه شد که چه دستگاه هایی بر این هواپیماها تاثیر دارند و چگونه این مشکل را باید برطرف کرد؟

این کار در هنگام تست بسیار دقیق هواپیماها برای راه اندازی اینترنت داخلی صورت می گیرد. بخشی از فرآیند این تست برای نشان دادن تداخل الکترومغناطیسی دستگاه های مختلف درون کابین انجام می شود زیرا برخی از دستگاه ها سو عملکرد دارند.

تقریبا همه تجهیزات اپراتورهای مختلف شرکت های هواپیمایی که توسط ایرلاین های بین المللی اداره می شوند، تست می شوند.

علاوه بر این سال ها است که رگلاتورهای ایمنی، خطوط هوایی، تولیدکنندگان هواپیما و هرکس دیگری که در این صنعت فعالیت می کند، می دانند که در هر پرواز تعداد زیادی از دستگاه ها از حالت پرواز خارج می شوند. به هر حال این یک واقعیت است که هواپیماها در این حالت سقوط نکرده اند. خواهی نخواهی برخی از دستگاه ها در هواپیماها روشن است، اما حقیقت این است که بیشتر دستگاه ها، بیشتر هواپیماها را تحت تأثیر قرار نمی دهند.

بیشتر اوقات روشن بودن وسایل الکترونیکی برای هواپیما خوب نیست. بسیاری از مردم گاهی نمی دانند که بلوتوث ساعت، هدفون و دیگر دستگاه هایشان نیز باید در حالت پرواز قرار بگیرد. بسیاری حتی فراموش می کنند در وسایلی که در صندوقچه بالای سر خود قرار داده اند، دستگاه الکترونیکی دارند.

برخی به طور چشمگیری قوانین را نادیده می گیرند؛ آن ها نمی دانند چک کردن یک ایمیل اضطراری روی تلفن همراه شان، می تواند باعث سقوط هواپیما شود.

چیزی که می شود به صراحت به آن اشاره کرد، این است که هواپیمایی ها روی احتمال کار نمی کنند. یکی از دلایلی که می گویند هواپیما امن تر از ماشین، عبور از خیابان و حتی ماندن در خانه است، این است که خطوط هواپیمایی و رگلاتورهای آن ها با احتیاط هرچه تمام تر کار می کنند.

با همه این احتمال های گفته شده، بهتر است با جان خود و دیگر افراد بازی نکنیم و هنگامی که در پرواز خواسته می شود گوشی های خود را در حالت پرواز قرار دید، حتما این کار را انجام دهیم.

منبع: گردشبان

به "چرا باید در هواپیما موبایل را در حالت پرواز قرار داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا باید در هواپیما موبایل را در حالت پرواز قرار داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید