نیروهای آمریکایی از شمال سوریه به عراق اعزام شدند

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، فارس نوشت: خبرگزاری رسمی سوریه گفت که صد نظامی تروریست آمریکایی، امروز در دو مرحله، از شمال شرق سوریه خارج و وارد عراق شدند.

نیروهای آمریکایی از شمال سوریه به عراق اعزام شدند

نیروهای نظامی ترکیه و تروریست های موسوم به ارتش آزاد سوریه همچنان به تجاوز خود در شمال و شمال شرق سوریه ادامه می دهند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ظهر امروز اعلام کرد که بخشی از این نیروهای آمریکایی، در پی این عملیات، از سوریه به عراق منتقل شدند.

خبرنگار سانا که در استان حسکه واقع در شمال شرق سوریه حضور دارد اعلام کرد که حدود پنجاه نظامی اشغالگر آمریکایی از این استان خارج شد. وی شرح داد که نظامیان تروریست آمریکایی به همراه ده ها خودروی نظامی از طریق گذرگاه آبی و غیر قانونی سیمالکا وارد عراق شدند.

این خبرنگار سوری لحظاتی پیش نیز اعلام کرد که دومین گروه از نظامیان آمریکا، سوریه را به مقصد عراق ترک کردند.

وی اعلام کرد که این گروه نیز حدود 50 نظامی آمریکایی به همراه ده ها خودروی نظامی است که از سیمالکا، وارد عراق شدند.

ترکیه چهارشنبه (روز گذشته) عملیات خود را در در مناطق شمال و شمال شرقی سوریه که تحت تصرف شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه قرار گرفته است، آغاز کرد.

کاخ سفید هم هفته جاری در بیانیه ای از عقب نشینی نیروهای آمریکایی از شمال سوریه خبر داد و گفت، نمی تواند در مقابل حمله ترکیه از شبه نظامیان کرد، دفاع کند. این در حالی است که تا قبل از این عملیات، آمریکا، حامی اصلی این شبه نظامیان بود.

پیش از این، بارها مسئولان سوری به کُردهای وابسته به آمریکا گفتند که با دولت سوریه وارد مذاکره شوند و وارد بازی نشوند که هیچ نتیجه ای جز شکست در انتظارشان نخواهد بود. این شبه نظامیان اما بر ادعاهای خود برای تشکیل خودمختاری تأکید داشتند و در برخی موارد، دمشق را به عملیات نظامی تهدید کردند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "نیروهای آمریکایی از شمال سوریه به عراق اعزام شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای آمریکایی از شمال سوریه به عراق اعزام شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید