قطار گردشگری روی ریل های شهر جهانی انگور

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، ملایر که به شهر انگور معروف است این روزها در تکاپوی برگزاری سومین جشنواره ملی مبل و منبت بوده و از هم اکنون فرش قرمز خود را زیر پای مسافران و گردشگران داخل و خارج از کشور گسترده است، جشنواره ای که آوازه اش از رسانه ملی به گوش هموطنان رسیده و مهیای ثبت افتخاری دیگر در برگ زرین هنر صنایع دستی خود است.

قطار گردشگری روی ریل های شهر جهانی انگور

ورود نخستین قطار گردشگری به شهر جهانی انگور، سرآغاز گشایش دروازه های گردشگری به دومین شهر پر جمعیت استان همدان است که به واسطه برگزاری سومین جشنواره ملایر، شهر ملی منبت مهیا شده است.

معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر در تلاش برای برگزاری جشنواره ای در شان و شوکت شهر ملی منبت است، بی عیب و نقص بودن جشنواره و برخورد مناسب با مسافران و گردشگران را در صدر تمام اقدامات می داند.

با توجه به برخورداری ملایر از شبکه ریلی، قدرت الله ولدی ورود 2 قطار گردشگری را فرصت مناسبی در برگزاری مطلوب جشنواره عنوان و اضافه نمود: در ایام 10 روز برگزاری جشنواره 2 سفر با قطار پیش بینی شده که گردشگران برای بازدید از شهر ملی منبت و خرید وارد این شهرستان شوند.

وی ادامه داد: هدف ما این است که 250 گردشگر از طریق قطار گردشگری در مدت زمان برگزاری جشنواره وارد شهرستان شوند و علاوه بر بازدید از کارگاه ها و نمایشگاه های مبل و منبت، از دیگر جاذبه های طبیعی، توریستی و گردشگری این شهر نیز بازدید کنند.

فرماندار ویژه ملایر این خبر خوش را در جمع وبلاگ ابتکار سبز داد و ابراز خرسندی کرد: با تلاش وبلاگ ابتکار سبز و اصحاب رسانه ورود قطار گردشگری و معرفی جاذبه ها و اماکن تفریحی و توریستی شهر جهانی انگور و شهر ملی منبت بازتاب خوبی داشته باشد.

ولدی گفت: برگزاری جشنواره ملایر، شهر ملی منبت مقدمه ای برای ثبت جهانی این هنر صنعت است که امیدواریم به زودی جشن جهانی شدن این صنعت را برگزار کنیم.

وی ضمن تقدیر از تلاش ها و دلسوزی های اهالی رسانه این شهرستان در انعکاس دقیق، درست و به موقع اخبار بیان نمود: حرفه خبرنگاری جز مشاغل سخت و طاقت فرسا است که اهالی رسانه در ایفای وظیفه خطیر خود زحمات زیادی را متحمل می شوند.

معاون استاندار همدان وبلاگ ابتکار سبز را مایه افتخار این شهرستان دانست و گفت: در این ایام باید در کنار یکدیگر برای معرفی ملایر به سراسر ایران تلاش کنیم.

ولدی نقش وبلاگ ابتکار سبز را در رسیدن ملایر به جایگاه واقعی خود چشمگیر عنوان کرد و اهالی رسانه را به عنوان کاپیتان تیم دانست که اگر نباشند، تیم از هم می پاشد.

وی گفت: وبلاگ ابتکار سبز با پویایی خود اقدامات و خدمات دولت را به خوبی به مردم منعکس می کنند و ما می خواهیم از شما یاد بگیریم که چگونه با مردم صادق باشیم.

وبلاگ ابتکار سبز به جریان سازی مطالبات روی زمین مانده کمک می کنند

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه جشن های متعددی را پیش رو داریم گفت: بخش خصوصی در کنار بخش دولتی فعالانه کار و تلاش می کند و نقش مهمی را در ایجاد اشتغال و بهبود معیشت مردم ایفا می کنند.

ولدی خواستار پوشش خبری خوب و مطلوب سومین جشنواره مبل و منبت شد و اضافه نمود: برای جهانی شدن منبت نیز به ما کمک کنید تا با برنامه ریزی درست به سمت جلو پیش برویم.

وی خطاب به اهالی رسانه تاکید کرد: از راهنمایی، مشاوره و اطلاع رسانی های خود نسبت به ما دریغ نکنید، چراکه پیگیری ها و مشاوره های شما موجب می شود مطالبات روی زمین مانده به جریان افتاده و عملیاتی شود و مردم از فواید آن ها بهره مند شوند.

اجرای طرح گردشگری حاشیه سد کلان ملایر

مدیر سد و شبکه سد کلان ملایر در این بازدید توضیحاتی را از روند احداث و بهره برداری سد کلان، خط انتقال آب سد به شهر ملایر و تصفیه خانه این سد ارائه کرد و گفت: تا خاتمه امسال ملایری ها از آب شرب سد کلان بهره مند می شوند.

جمشید نوروزی تامین بخشی از آب شرب شهر ملایر به میزان 12 میلیون متر مکعب، تامین و بهبود آب کشاورزی اراضی پایین دست سد به مساحت یک هزار و 600 هکتار و 7.7 میلیون متر مکعب در سال را از جمله اهداف احداث این سد برشمرد.

وی با اشاره به بارندگی های خوب امسال و چندین مرحله سر ریز شدن آب سد کلان گفت: در حال حاضر توجه به رونق گردشگری حاشیه سد کلان از اولویت های مهم است که سرمایه گذار بخش خصوصی اعلام آمادگی کرده است.

مدیر سد کلان یادآور شد: تاکنون 700 میلیارد ریال اعتبار برای بخش های مختلف سد کلان و حدود 100 میلیارد ریال برای اجرای خط انتقال آب سد به شهر ملایر هزینه شده است.

نوروزی بیان نمود: تصفیه خانه سد کلان که توسط بخش خصوصی و به روش BOT در دست اجرا است، هم اکنون 78 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا خاتمه امسال به بهره برداری می رسد.

بازدید از مجموعه تفریحی، توریستی و اقامتی یمن غربی خاتمه بخش این تور تفریحی بود که 2 سال پیش در زمینی به مساحت هفت هکتار با اعتبار 60 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی احداث شد و دارای 12 سوئیت چهار تخته با تجهیزات کامل است.

سرمایه گذار این طرح همچنین برای اجرای طرح گردشگری حاشیه سد کلان اعلام آمادگی کرده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

منبع: ایرنا

منبع: همگردی

به "قطار گردشگری روی ریل های شهر جهانی انگور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار گردشگری روی ریل های شهر جهانی انگور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید