عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: کشته شدن بغدادی به تایید منابع سوری و عراقی رسیده است

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بعضی منابع عراقی و سوری کشته شدن ابوبکر بغدادی سرنموده گروهک تروریستی داعش را تایید نموده اند، گفت: طبق اطلاعات منتشر شده، بعضی مقامات عراقی تایید کردند که مخفیگاه ابوبکر بغدادی را پیدا کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: کشته شدن بغدادی به تایید منابع سوری و عراقی رسیده است

قاسم جاسمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به انتشار اخباری درباره کشته شدن ابوبکر بغدادی گفت: بغدادی تبدیل به مهره سوخته و بی ارزشی برای آمریکایی ها شده بود که کارآیی و کاربرد خود را از دست داد. البته که بغدادی سرنموده داعش بود که این گروهک تروریستی را آمریکایی ها ایجاد نموده بودند.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها به داعش تجهیزات می دادند گفت: بعد از شکست های میدانی داعش در صحنه عراق و سوریه شرایط اضمحلال داعش ایجاد شد. به همین دلیل آمریکایی ها دیگر نمی خواستند اطلاعات در اختیار بغدادی قرار دهند. چون نتیجه نهایی آن رسوایی بیشتر آمریکایی ها بود. به همین دلیل او را کشتند تا بیش از این برایشان رسوایی نداشته باشد. کشته شدن بغدادی توسط منابع عراقی و سوری تایید شده است.

جاسمی با اشاره به معرفی شدن جایگزینی برای بغدادی گفت: آمریکایی ها همچنان می خواهند از داعش استفاده نمایند. البته که داعش از بعد میدانی تضعیف شده و در عراق و سوریه به خاتمه عمر خود رسیدند.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خاتمه گفت که طبق تایید تعدادی از عراقی ها آنها مخفیگاه ابوبکر بغدادی را نشان دادند. موضوعی که به تایید گروه های مقاومت در سوریه هم رسید ولی در نهایت کشته شدن بغدادی به نام آمریکا تمام شد.

منبع: عصر ایران

به "عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: کشته شدن بغدادی به تایید منابع سوری و عراقی رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: کشته شدن بغدادی به تایید منابع سوری و عراقی رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید