شیوع کرونا در بعضی کشورهای عربی افزایش یافت

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، فارس نوشت: مقامات مسئول کشورهای عربی با تایید سیر صعودی ابتلا به ویروس کرونا در این کشورها از تشدید تدابیر خود برای مقابله با شیوع این ویروس خبر دادند.

شیوع کرونا در بعضی کشورهای عربی افزایش یافت

با سیر صعودی افزایش شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در کشورهای عربی، این کشورها سقف تدابیر لازم برای مقابله با این ویروس را بالا بردند.

پایگاه خبری الیوم السابع طی گزارشی با همین محور به ارائه جدیدترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای عربی پرداخت و نوشت: وزارت کشور عربستان، روز دوشنبه (ششم آوریل)، گفت که به مدت 24 ساعت در پنج شهر و چهار استان این کشور مقررات منع آمد و شد سراسری وضع نموده است که شامل شهرهای ریاض، تبوک، الدمام، الظهران و الهفوف و استانهای جده، الطائف، القطیف و الخُبر می گردد.

وزارت بهداشت عربستان، شمار کل بیماران مبتلا به کرونا در این کشور را دو هزار و 523 نفر، شمار بهبودیافتگان را 551 نفر و شمار فوتی ها را 38 نفر اعلام نموده است.

سخنگوی وزارت بهداشت سعودی نیز با اشاره به اینکه تنها 50 درصد از مردم عربستان، به قرنطینه خانگی پایبندند، هشدار داد: اگر مردم طی چند ماه آینده به مقررات وضع شده پایبند نباشند، صدها هزار نفر در معرض ابتلا به این ویروس قرار خواهند گرفت و نظام درمان و بهداشت کشور از هم پاشیده خواهد شد... این توهم نیست.

وزارت بهداشت مغرب نیز از ثبت مرگ یازده بیمار دیگر مبتلا به کرونا در این کشور، طی 24 ساعت گذشته اطلاع داد و گفت که به این ترتیب آمار قربانیانی که به دلیل ابتلا به این ویروس در این کشور جان خود را از دست دادن به 80 نفر رسید و با ثبت 92 مورد جدید ابتلا به این ویروس، شمار بیماران در این کشور به هزار و 120 نفر رسید.

مقامات دولت اردن نیز گفتند که چهار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است و به این ترتیب شمار مبتلایان به 349 نفر می رسد و تا به امروز 16 نفر پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شده اند. اما دیروز یک نفر دیگر از این بیماران جان خود را از دست داد و به این ترتیب شمار قربانیان کرونا در اردن به شش نفر رسید.

مقامات مسئول در کویت نیز از وضع مقررات منع آمد و شد سراسری در بعضی مناطق این کشور در چارچوب مقابله با شیوع کرونا اطلاع دادند. وزارت بهداشت این کشور نیز گفت که 228 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده است و تا به امروز 131 بیمار بهبودی خود را به دست آورده اند.

وزیر بهداشت کویت نیز از بهبود چهار نفر دیگر اطلاع داد و شمار فوتی ها را 103 نفر گفت.

شبکه العربیه امروز سه شنبه گفت که در الجزائر، با ثبت 103 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا، شمار مبتلایان به این ویروس به هزار و 423 نفر رسیده است.

مقامات مسئول عراق نیز از ثبت مرگ سه بیمار دیگر مبتلا به کرونا در این کشور و 70 مورد جدید ابتلا اطلاع دادند.

امارات نیز تعداد مبتلایان جدید در این کشور را 277 مورد و مجموع مبتلایان را دو هزار و 67 نفر گفت و از ثبت بهبودی 23 نفر دیگر در این کشور اطلاع داد و گفت که تا به امروز 167 نفر از بیماران سلامتی خود را به دست آورده اند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "شیوع کرونا در بعضی کشورهای عربی افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع کرونا در بعضی کشورهای عربی افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید