رتبه اول کیش در نمره آزمون های نهایی استان هرمزگان

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان در نهمین جلسه شورای آموزش و پرورش کیش از رتبه اول این جزیره در کسب نمره آزمون های نهایی استان اطلاع داد.

رتبه اول کیش در نمره آزمون های نهایی استان هرمزگان

به گزارش خبرگزاری وبلاگ ابتکار سبز به نقل از ایرنا؛ در ابتدای این جلسه سرپرست آموزش و پرورش کیش با اشاره به اینکه در حال حاضر سرانه آموزش و پرورش جزیره نسبت به میانگین کشور و حتی استان کمتر است گفت: در جزیره کیش 49 درصد دانش آموزان در مدارس ابتدایی، 23 درصد مدارس متوسطه دوره اول و 28 درصد در مدارس متوسطه دوره دوم در حال تحصیل هستند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 9 هزار و 246 دانش آموز در جزیره کیش وجود دارند که یک هزار و 288 نفر از آنها در مدارس غیر دولتی و 7 هزار و 958 دانش آموز در مدارس دولتی تحصیل می نمایند.

حیدری راد در مورد شرایط معیشت و درآمد فرهنگیان جزیره نیز اضافه کرد: در حال حاضر میانگین درآمد فرهنگیان 5 میلیون و 400 هزار تومان است که با احتساب 273 هزار تومان حق جذب و حق مسکن و میانگین هزینه 500 هزار تومانی سفر و میانگین هزینه های 3میلیون و 500 هزار تومانی معیشت و 4 میلیون هزینه ماهیانه اجاره بهای مسکن، هر ماه 2میلیون و 300 هزار تومان کسری دارند. وی خواستار نگاه ویژه سازمان منطقه آزاد کیش و اداره کل آموزش و پرورش استان به این مسئله شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست به افزایش فضاهای آموزشی جزیره اشاره نمود و اضافه کرد: در جزیره کیش شرایط به شدتی که تصور می گردد نامطلوب نیست؛ اما آنچه ما انتظار داریم ارتقاء سطح کمی و کیفی این حوزه است.

غلامحسین مظفری با تاکید براینکه نباید کوشش ها و زحمات همکاران در آموزش و پرورش کیش را نادیده گرفت اضافه کرد: به دلیل اینکه اینجا کیش است ما به استانداردهای معمول قانع نیستیم و انتظار بیشتری از شرایط موجود داریم.

موسی دادی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان نیز در این نشست با اشاره به اینکه کیش دارای رتبه اول کسب نمره آزمون های نهایی در استان است اضافه کرد: علت تراکم جمعیتی کیش نسبت به استان هرمزگان به سبب این است که پراکندگی جغرافیایی در استان بیشتر بوده و تعداد بسیاری شهرستان و روستا در استان هرمزگان وجود دارد که از دانش آموزانی کمتر از 10 نفر برخوردار است؛ اما در کیش روستایی وجود ندارد و تراکم دانش آموزان در یک فضای کوچک بی تردید افزایش جمعیتی را در هر کلاس در پی خواهد داشت که با افزایش فضای فیزیکی و ساخت مدارس جدید از این تراکم کاسته می گردد.

سعید پورعلی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این نشست با اشاره به ساخت دو مدرسه 18 کلاسه در جزیره کیش با مساحت 10 هزار و 884 متر مربع و زیربنای 6هزار 800 متر مربع که به افزایش فضای فیزیکی آموزشی در کیش یاری می نماید اضافه کرد: در بودجه امسال سازمان منطقه 3 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار جهت توسعه امر آموزش پیش بینی شده است. وی اختصاص 150 میلیون تومان به حق جذب، یاری هزینه مسکن و کارانه اداری فرهنگیان به صورت ماهیانه و 15 میلیون تومان به هزینه های جاری آموزش و پرورش را از دیگر یاری های سازمان منطقه آزاد کیش به آموزش و پرورش جزیره برشمرد. پورعلی همچنین از اختصاص 47 میلیارد تومان به آموزش و پرورش در حوزه ساخت و ساز، ارتقاء برنامه های فرهنگی و آموزش عالی خبرداد.

محمد علی وکیلی نماینده دوره گذشته مجلس و سررپرست معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور نیز در این نشست با اشاره به اینکه، آموزش وپرورش شاخص مهمی در ارزیابی میزان توسعه یافتگی است اضافه کرد: اگر چه جزیره کیش صندلی خود را در کشور پیدا نموده اما آنچه در ارتباط با آموزش وپرورش و ساختار و جهت گیری آموزشی، فضای فیزیکی و منزلت معلمان دیده می گردد هیچ نسبتی با شاخص توسعه یافتگی و صندلی کیش ندارد و این زیبنده این جزیره نیست.

وی با تاکید بر اینکه عقب ماندگی های موجود باید جبران گردد و این جبران احتیاج به همت بیشتری دارد اضافه کرد: باور پذیر نیست اینکه گفته گردد سرانه آموزشی کیش کمتر از سرزمین اصلی و حتی تراکم دانش آموزی آن در هر کلاس بالاتر از استان بوده و شرایط معیشتی معلمان شرایط مناسبی ندارد.

وکیلی با تاکید بر اینکه باید گام های اساسی برای جبران این عقب ماندگی برداشته گردد تاکید نمود: در گذشته تفاهم نامه های بسیاری در حوزه آموزش و پرورش در جزیره کیش با مسئولان در سطح وزارتخانه تنظیم شده اما اجرایی نشده است

نهمین جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، امام آدینه کیش، محمدعلی وکیلی سرپرست معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه مالی کشور، موسی دادی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان، رئیس اداره آموزش و پرورش کیش، رئیس شورای شهر کیش وجمعی از مسئولان محلی ، دیشب در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار گردید .

منبع: خبرگزاری آریا

به "رتبه اول کیش در نمره آزمون های نهایی استان هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه اول کیش در نمره آزمون های نهایی استان هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید