خبر خوش درباره رایگان شدن برق

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، خبرنگاران : معاون امورتوزیع برق شرکت توانیر گفت: در دور اول توزیع قبض برق امید، 7.2 میلیون مشترک خوش مصرف از بین 30 میلیون مشترک برق کشور شناسایی شد که 5.8 میلیون مشترک کم مصرف مشمول تخفیف 100درصدی شدند.

خبر خوش درباره رایگان شدن برق

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز به نقل از صدا و سیما، غلامعلی رخشانی مهر از کاهش 9.8 درصدی جمعیت پرمصرف های برق کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته، خبر داد و گفت: مدیریت انرژی به خصوص در زمستان از مهم ترین مسائل جهانی است، کشور ما نیز از این مسئله مستثنی نیست و باید در همه بخش ها برای آن فکری کرد.

معاون امور توزیع برق توانیر با بیان اینکه طرح برق امید از آبان ماه امسال شروع و در یک دوره دو ماهه پایش اجرا شده است، گفت: این طرح برای کسانی اجرا شده است که سهم کمتری از انرژی کشور را مصرف می کنند. در دور نخست توزیع قبض برق امید، 7.2 میلیون مشترک خوش مصرف از بین 30 میلیون مشترک برق کشور شناسایی شد که 5.8 میلیون مشترک کم مصرف مشمول تخفیف صددرصدی شده است.

رخشانی مهر با بیان اینکه مشترکان برق می توانند همه اطلاعات مورد نظر خود را در قبوض جدید برق ببینند، ادامه داد: در این قبوض علاوه بر قبض قدیمی بخش های جدید نیز با اطلاعات متنوع اضافه شده است.

وی اضافه نمود: میزان مصرف فعلی، مدت مشابه سال گذشته و پیش بینی دوره بعد، رشد و یا کاهش مصرف، عدد الگوی مصرف، تفاوت برق مصرف شده در مقایسه با مشترکان مجاور، پیام های مربوط به شرایط مصرف (کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف) و موضوعات دیگر از جمله موارد عنوان شده در قبوض جدید است.

معاون امور توزیع برق توانیر ادامه داد: صرفه جویی در مصرف به خصوص گاز تا یک درجه و یا خاموش کردن یک یا دو لامپ کم مصرف می تواند گاز مورد نیاز نیروگاه ها را برای تولید برق تأمین کند و امکان اعمال خاموشی را برطرف کند.

منبع: اقتصادنیوز

به "خبر خوش درباره رایگان شدن برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش درباره رایگان شدن برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید