توسعه ملی در گرو توسعه روستایی است

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: توسعه ملی هر کشوری در گرو توسعه روستایی آن کشور است.

توسعه ملی در گرو توسعه روستایی است

سجاد صنعتی منفرد در گفت وگو با وبلاگ ابتکار سبز، اظهار کرد: اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به ویژه در حوزه عمران روستایی و اجرای طرح های توسعه ای در راستای توانمندسازی روستاییان و تقویت زیرساخت ها در روستاها از اهمیت ویژه ای برخوردار است، به طوری که می توان گفت این نهاد از طریق ایجاد بستر و زمینه های مناسب به خوبی توانسته در جهت عمران و آبادانی، توسعه و رونق و تثبیت جمعیت روستایی در جامعه خدمات ارزشمند و ماندگاری برجای گذارد.

این مسئول ادامه داد: این نهاد در همه ابعاد اقدامات خود در خصوص عمران و آبادانی روستاها موضوع کلان توسعه پایدار روستایی را که عبارت از وحدت میان ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی به منظور بالا بردن سطح معیشت و رفاه مردم روستایی را مورد توجه قرار داده است.

وی با بیان اینکه نقش و کارکرد سکونت گاه های روستایی در برنامه های توسعه عمرانی با ایجاد تولید، اشتغال و ارتقای فعالیت های اقتصادی در اهداف برنامه ریزی مکانی و فضایی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: زیرساخت های روستایی را می توان از جمله سرمایه های عمومی و اجتماعی روستاها دانست که بدین جهت توسعه این زیرساخت های اجتماعی، فیزیکی و نهادی. باعث بهبود شرایط و کیفیت زندگی و معیشت مردم محلی و ارتقای کارآیی زندگی اجتماعی و اقتصادی آنان خواهد شد.

صنعتی منفرد شرح داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان متولی طرح های توسعه روستایی به خصوص با تهیه و اجرای طرح های هادی روستایی نقش به سزایی در امر توسعه همه جانبه روستاها داشته است و به همین دلیل توانسته از این طریق گام های موثری را در جهت بهبود وضعیت کلان جامعه روستایی همراه با بسترسازی مناسب برای بهبود وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بردارد و در نهایت موجب نگه داشت جمعیت و مهاجرت معکوس روستائیان می شود.

وی یادآور شد: توسعه روستایی راهبردی برای بهبود زندگی اجتماعی و اقتصادی روستائیان است، که باید همه جانبه، مستمر، درون زا، توانمندساز، فراگیر، تحول آفرین، باورآفرین، رشددهنده و متکی بر مشارکت و خودباوری روستائیان باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، گفت: روستاها کانون های مولد هر جامعه ای محسوب می شود و نقش مهمی در توسعه کشور و حرکت در راستا اقتصاد ملی دارد. همچنین توسعه ملی هر کشوری در گرو توسعه روستایی آن کشور بوده و یک بحث مهم و حیاتی به شمار می آید، لذا در جهت توسعه پایدار ملی، هر کشوری نیازمند توسعه روستاها و توجه به روستا و روستایی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توسعه ملی در گرو توسعه روستایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه ملی در گرو توسعه روستایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید