شروع رسمی جلسه استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، جلسه استیضاح رئیس جمهور آمریکا ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی رسماً در مجلس نمایندگان این کشور شروع شد.

شروع رسمی جلسه استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ابتکار سبز به نقل از شبکه خبری ای .بی.سی (ABC News)، نشست استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی با سخنرانی نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا رسماً شروع شد.

نانسی پلوسی طی سخنرانی خود در شروع این نشست بیان کرد: ما امروز اینجا جمع شده ایم تا از دموکراسی دفاع کنیم. من امروز با سختی و اندوه، شروع نشست استیضاح رئیس جمهور ایالات متحده را اعلام می کنم.

هفته گذشته جرولد نادلر رئیس دموکرات کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار بندهای طرح استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، وی را به سوءاستفاده از قدرت و کارشکنی در فرایند تحقیقات کنگره متهم کرد.

روز آدینه نیز هر دو بند مطرح شده برای استیضاح ترامپ یعنی سوءاستفاده از قدرت و ممانعت از تحقیقات کنگره با 27 رأی مثبت در برابر 17 رأی منفی در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد تا فرایند استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا به مرحله رأی گیری برسد؛ مرحله ای که بامداد پنجشنبه به وقت تهران انجام خواهد شد.

ماجرای سوء استفاده ترامپ از قدرت علیه جو بایدن که از آن به عنوان یک رسوایی بزرگ موسوم به اوکراین گیت یاد می گردد، پس از آن برملا شد که افشاگر یا افشاگرانی از کاخ سفید به رسانه ها و نمایندگان کنگره اطلاع دادند که ترامپ در جریان مکالمات تلفنی از رئیس جمهور اوکراین خواسته است که دستور انجام تحقیقاتی را در خصوص تخلفات اقتصادی احتاقتصادی پسر جو بایدن معاون سابق رئیس جمهور آمریکا (باراک اوباما) صادر کند. به گفته افشاگران، ترامپ حتی ارائه یاری های نظامی به اوکراین را منوط به پذیرش این خواسته نموده است.

در پی افشای این ماجرا، مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست نانسی پلوسی دموکرات فرایند استیضاح دونالد ترامپ را کلید زد و در ادامه، کمیته های اطلاعاتی و قضایی مجلس نمایندگان تحقیقات خود را در خصوص سوءاستفاده ترامپ از قدرت در جریان ماجرای اوکراین گیت را شروع کردند.

دونالد ترامپ روز سه شنبه (دیروز) در یک نامه سرگشاده خطاب به نانسی پلوسی توضیح داد: این [استیضاح] چیزی جز یک کوشش غیرقانونی و تک حزبی برای کودتا نیست و بر اساس شواهد موجود، به شدت شکست خواهد خورد. شما تنها به دنبال [براندازی] من به عنوان رئیس جمهور نیستید، بلکه علیه کل حزب جمهوری خواه کوشش می کنید. همچنان که شما به این بازی استیضاح ادامه می دهید، تاریخ درباره شما سخت قضاوت خواهد نمود.

وی در ادامه این نامه اعلام کرد: من هیچ شکی ندارم که مردم آمریکا، تو [نانسی پلوسی] و دموکرات ها را در انتخابات آینده جوابگو خواهند کرد. آنها به همین زودی انحراف شما از جهت عدالت و سوءاستفاده شما از قدرت را فراموش نخواهند کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شروع رسمی جلسه استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع رسمی جلسه استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید