شروع انتخابات پارلمانی در ژاپن

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، ژاپنی ها امروز برای شرکت در انتخابات پارلمانی (مجلس اعیان) پای صندوق های رای رفتند.

شروع انتخابات پارلمانی در ژاپن

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ابتکار سبز، مردم ژاپن صبح امروز برای شرکت در انتخابات مجلسی (مجلس اعیان) در حوزه های رای گیری حضور یافتند تا درباره ترکیب جدید مجلس اعیان این کشور تصمیم گیری نمایند.

مجلس (مجلس اعیان) ژاپن 245 کرسی دارد و رقابت امروز برای مشخص تکلیف 124 کرسی صورت می گیرد. گفتنی است مجلس سفلی دارای 465 کرسی است.

پیش بینی می گردد حزب حاکم لیبرال دموکراتیک که در رأس آن شینزو آبه نخست وزیر واقع شده است اکثریت مطلق را در مجلس اعیان از آن خود کند.

نظرسنجی های رسانه ای حاکی از آن است که حزب آبه و شریک ائتلافی آن (حزب کومیتو) بتوانند بیش از نیمی از 124 کرسی مورد رقابت را از آن خود نمایند و به این ترتیب اکثریت خود در مجلس سفلی را نیز تقویت نمایند.

آبه اخیرا درخواست خود برای بازبینی قانون اساسی بعد از جنگ به منظور مشروعیت بخشی بیشتر به نیروهای دفاع از خود ژاپن (که همان ارتش ژاپن است) را افزایش داده و به نظر می رسد پیروزی در این انتخابات راه برای بازبینی قانون اساسی باز گردد.

انتخابات مجلس اعیان هر سه سال برگزار شده که مدت فعالیت اعضای این مجلس برای 6 سال مشخص شده است. حزب لیبرال دموکرات در سال 2013 با قاطعیت پیروز انتخابات شد اما نتایج انتخابات در سال 2016 حاکی از کاهش محبوبیت آنها بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شروع انتخابات پارلمانی در ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع انتخابات پارلمانی در ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید