اخبار اقتصادی

برق گران نشده، بخش خصوصی رغبتی به تاسیس نیروگاه ندارد!

خبرنگاران- مدیرعامل بورس انرژی گفت: وزارت نیرو کمی دیر به بازار بورس توجه نشان داد و حجم معاملات برق در بورس انرژی بسیار پایین است.

14 مرداد 1400

درمان 10 هزار زوج نابارور در منطقه ها محروم کشور با اختصاص بودجه 100میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام

به همت بنیاد 15 خرداد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام 10 هزار زوج نابارور در کشور در طرح درمان رایگان شرکت داده میشوند.

12 مرداد 1400

گیت های ایرانی با یک سوم مشابه خارجی تجاری سازی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، ساسان محمودی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: گیت های عبوری مجموعه ای متشکل از پیوند چندین فناوری پیچیده است زیرا بیش از 70هزار سطر برنامه در کسری از ثانیه اجرا می گردد تا این تردد بدون هیچ چالش و مسئله...

3 مرداد 1400

تمدید ثبت نام در نخستین رویداد فیلمنامه نویسی صاحب قلم

تهران (پانا) - نخستین دوره رویداد فیلمنامه نویسی صاحب قلم تا تاریخ 15 تیرماه تمدید شد.

30 تیر 1400

میراث فرهنگی نهفته در پای دیوار عظیم چین

قسمت جیانکو از دیوار عظیم چین که طی حکمرانی امپراطوران سلسله مینگ ساخته شده بود، پس از گذشت سال ها آسیب های جدی دیده است. این سازه زمانی بر فراز صخره ها و به دور از مراکز تمدن قرار داشت، اما حالا شهر هوایرو در این مکان بنا شده است. با گذشت زمان، برج های...

30 تیر 1400

وزیر صمت: با عرضه خودرو در بورس مخالفم

علیرضا رزم حسینی درباره عرضه خودرو در بورس کالا، بیان داشت: طرح وزارت صمت برای قیمت گذاری خودرو در مجلس شورای اسلامی مطرح شده و در کمیسیون صنایع مجلس نیز روی جزئیات آن کار می شود، اما اجرای آن هنوز قطعی نیست.

18 تیر 1400

پاندمی باج گیری

تهران (پانا) - حملات سایبری در جهان به قدری افزایش یافته است که کارشناسان دیجیتال، اسم این بحران را پاندمی باج گیری اینترنتی گذاشته اند. راهزنان دیجیتالی، امنیت پروژه ها و فعالیت های اقتصادی همچون خطوط انتقال نفت و بانک ها را زیر سوال برده اند. تصور اینکه،...

14 تیر 1400

مهارت های شش گانه تحلیلگر کسب وکار

محمد احمدزاده کارشناس مسائل مالی در دنیای اقتصاد نوشت: امروزه، پیش روی کسب وکار های ایرانی، عدم قطعیت های فراوانی مانند تحریم ها، پاندمی کرونا، نوسانات ارزی و بورسی، رکود تورمی، رقابت، تحول دیجیتال و ده ها عامل دیگر وجود دارد. در این شرایط، بدون استفاده...

14 تیر 1400

حسان دیاب: اوضاعی که ما به آن رسیده ایم در سطح بسیار خطرناکی است خبرنگاران

نخست وزیر پیشبرد امور لبنان در جریان نشست امنیتی- اقتصادی گفت: اوضاعی که ما به آن رسیده ایم در سطح بسیار خطرناکی است.

16 فروردین 1400

باید مسائل جاده های روستایی رفع شود، تمامی راه های آبیک به سمت خاکعلی محدوده جاده توسط دامداری ها محدود شده

خبرگزاری خبرنگاران- جلسه شورای ترافیک شهرستان آبیک به ریاست معاون فرمانداری شهرستان آبیک در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

15 فروردین 1400

قیمت واقعی مرغ در بازار آزاد خبرنگاران

در حالی که رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اعتراف به سردرگمی در بازار مرغ نموده، قیمت این کالا در بازار آزاد به کیلویی 33 هزار تومان رسیده است.

12 فروردین 1400

بازدهی هفتگی بورس باز هم منفی شد ، آیا امیدی به بازگشت بورس است؟

به گزارش خبرنگاران، در خاتمه معاملات بازار سهام در هفته منتهی به 14 اسفند 99، شاحص کل بورس تهران با افتی 2.31 درصدی نسبت به هفته گذشته به سطح یک میلیون و 177 هزار واحدی رسید تا همچنان فرایند نزولی خود را ادامه دهد.

6 فروردین 1400

کشاورزان نمونه پیشگامان جهش فراوری

کوشش برای تحقق امنیت غذایی، حصول اطمینان از دستیابی و پایـدارسـازی آن مهم­ ترین مأموریت وزارت جهاد کشاورزی است.

4 فروردین 1400

یک بازیگر : خجالت می کشم غر بزنم!

راستش مردم آنقدر در تنگنا هستند که خجالت می کشم غر بزنم چون فکر می کنم اقشار دیگری هستند که بیشتر از ما بچه های تئاتر به حمایت نیاز دارند.

1 فروردین 1400

اختصاص 150 هزار میلیارد تومان به همسان سازی حقوق بازنشستگان

خبرنگاران/خوزستان یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از تصمیم گیری برای اختصاص 150 هزار میلیارد تومان به منظور همسان سازی حقوق بازنشستگان اطلاع داد.

24 اسفند 1399

وزیر اقتصاد آلمان هم از پروژه گازی نورد استریم 2 در برابر انتقادها حمایت کرد

وزیر اقتصاد آلمان هم توقف پروژه گازی نورد استریم 2 به عنوان واکنشی به تشدید مناقشات با روسیه را رد نموده و این اقدام را بیشتر به ضرر آلمان دانست.

24 اسفند 1399

رئیس جدید سازمان بورس منصوب شد

محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار شد.

19 اسفند 1399

هدف از اجرای طرح پویش افزایش مهارت و اشتغال دانشجویان است

جشنواره طرح پویش به منظور معرفی و قدردانی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، صنایع و دانشجویان برتر این طرح با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان برگزار گردید.

24 بهمن 1399

ذخایر نفت ایران در خلیج فارس افزایش یافت

با اجرای پروژه های جامع مطالعات مخازن به صورت زودهنگام (Fast Track) در چهار میدان نفتی شرکت نفت فلات قاره ایران، ذخایر نفت درجای این شرکت در خلیج فارس بیش از 740 میلیون بشکه افزایش یافت.

21 بهمن 1399

خبرنگاران اخلالگران بازار روغن در دزفول منتظر برخورد قانونی باشند

دزفول - خبرنگاران - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول گفت: افرادی که در بازار روغن شهرستان دزفول اخلال ایجاد می کنند منتظر برخورد قانونی باشند.

15 بهمن 1399
تعداد: (200)