2020؛ سال خودروهای الکتریکی می گردد؟

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، کارشناسان و تحلیلگران خودرو به تازگی برآورد و اعلام نموده اند که سال آینده میلادی سال خودروهای الکتریکی خواهد بود.

2020؛ سال خودروهای الکتریکی می گردد؟

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز به نقل از ایسنا، بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو بر این باورند که سال 2020 میلادی سال خودروهای الکتریکی، پاک و دوستدار محیط زیست نام خواهد گرفت. به عبارتی دیگر، بسیاری از خودروسازان بزرگ و معروف دنیا در سال آینده میلادی به معرفی و عرضه خودروهای برقی هیبریدی و پلاگین هیبریدی خواهند پرداخت و مشتریان نیز بیش از پیش از این محصولات استقبال خواهند کرد.

اطلاعات جمع آوری شده توسط کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی IHS Markit نشان می دهد که تعداد خودروهای برقی که تا سال آینده در دسترس خریداران و مشتریان اروپایی واقع شده است، به 175 مدل خواهد رسید این در حالیست که این رقم برای مدت مشابه سال 2019 میلادی 100 مدل بوده است.

آنها همچنین پیش بینی نموده اند که این فرایند رو به رشد در سال های بعد نیز ادامه پیدا خواهد نمود و انتظار می رود تا سال 2025 میلادی بالغ بر 330 مدل مختلف خودروی الکتریکی با امکانات و قابلیت های متفاوت در بازار کشورهای اروپایی قابل دسترسی و خریداری باشد.

این بدان معناست که افزایش تعداد و مدل های خودروهای الکتریکی منجر به افزایش میزان استقبال شهفرایندان و در نتیجه رشد چشمگیر فروش آنها خواهد شد.

در سال 2019 میلادی سهم خودروهای الکتریکی از کل فروش خودروهای دنیا، 3.4 درصد بوده که برآورد می گردد این رقم در سال آینده به 5.5 درصد افزایش پیدا کند.

در این گزارش که در وب سایت autoexpress آمده است، فروش خودروهای الکتریکی در بازار اروپا به 540 هزار دستگاه در امسال میلادی خواهد رسید.

آنها به قانون اتحادیه اروپا که از ژانویه 2020 اعمال و اجرایی خواهد شد، نیز در گزارش خود اشاره نموده و عنوان نموده اند در صورتی که میانگین فراوری و انتشار دی اکسید کربن خودروها بیش از 95 گرم در هر کیلومتر باشد، خودروسازان متحمل جریمه و مجازات سنگینی خواهند شد.

این یکی از دلایل محکمی است که بسیاری از خودروسازان بزرگ و معروف دنیا را به سمت و سوی توسعه، فراوری و عرضه خودروهای الکتریکی، پاک و دوستدار محیط زیست جذب نموده است.

بسیاری از کشورهای دنیا قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به فراوری انبوه برسانند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیش تر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر دنیا به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و فراوری خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی نمایند. بدین ترتیب شرکت های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.

  • ورود خودروهای برقی به آتش نشانی هلند
منبع: همشهری آنلاین

به "2020؛ سال خودروهای الکتریکی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2020؛ سال خودروهای الکتریکی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید