پنتاگون: در یمن بزرگترین فاجعه بشری در حال وقوع است

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، سخنگوی وزرات دفاع آمریکا گفت که جو بایدن خواهان توقف حمایت از عملیات ائتلاف سعودی در یمن شده است.

پنتاگون: در یمن بزرگترین فاجعه بشری در حال وقوع است

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ ابتکار سبز، جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفت که در یمن بزرگترین فاجعه بشری در دنیا در حال رخ دادن است و آمریکا این موضوع را درک می نماید.

او به شبکه الجزیره گفت که سفر فرمانده ستاد مرکزی آمریکا به عربستان سعودی ارتباطی به مذاکرات در جهت ایجاد یک پایگاه نظامی دائمی نداشت و جو بایدن خواستار این است که آمریکا در حمایت خود از عملیات نظامی عربستان سعودی در یمن، تجدیدنظر کند.

جان کربی در این باره اضافه کرد: هنگامی که به حمایت از شرکای خود می پردازیم باید این یاری ها با منافع و ارزش هایمان مطابقت داشته باشد. با این حال او گفت که آمریکا به تعهدات امنیتی خود در قبال شرکای منطقه ای و منافع امنیتی خویش پایبند است.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا سپس خروج ناو نیمیتز از آب های خلیج فارس را در راستای فعالیت های روتین نیروی دریایی آمریکا دانست و گفت که پنتاگون کوشش دارد گزینه های مطلوب در اختیار رئیس جمهور آمریکا برای دفاع از منافع این کشور قرار دهد.

وزارت دفاع آمریکا شامگاه سه شنبه اطلاع داد که ناو هواپیمابر نیمیتز از منطقه عملیات فرماندهی مرکزی آمریکا خارج شده و به منطقه اقیانوس آرام و هند منتقل می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پنتاگون: در یمن بزرگترین فاجعه بشری در حال وقوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: در یمن بزرگترین فاجعه بشری در حال وقوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید