پروین یادم داد شرافتم را نفروشم، دنبال نتیجه خارق العاده هستیم

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز و به نقل از روابط عمومی باشگاه پارس جنوبی، مهدی تارتار در مورد شرایط پارس جنوبی جم در آستانه بازی حساس مقابل پرسپولیس گفت: قبل از هر چیزی باید به یک واقعیت اشاره کنم. همه می دانند که چه مسائل شدیدی را تجربه کردیم و با بحران مالی شدید رو به رو بودیم. بازیکنان و مربیان باشگاه پارس در بین تمام تیم های لیگ فزونی با 35 درصد دریافتی کمترین پول از قرارداد خود را تا به اینجای فصل در این شرایط سخت مالی دریافت نموده اند. به همین خاطر باید بگویم که بازیکنان من قهرمان واقعی لیگ هستند و با این وضعیت مالی و مسائلی که بوده به تمام معنا شاهکار نموده و با غیرت خودشان در تمام بازی ها به زمین رفتند.

پروین یادم داد شرافتم را نفروشم، دنبال نتیجه خارق العاده هستیم

تارتار با اشاره به صندلی تیمش در جدول رده بندی تاکید نمود: اگر حق و حقوق اعضای تیم به موقع پرداخت می شد و با مسائل شدید اقتصادی که روی روحیه و انگیزه بازیکنانم تأثیر منفی در طول سال گذاشت رو به رو نبودیم، قطعاً می توانستیم باز هم نتایج بهتری بگیریم. از طرفی دیگر شما بودجه باشگاه پارس جنوبی را با بودجه بسیاری دیگر از تیم های لیگ برتر مقایسه کنید. آن وقت بهتر متوجه می شوید که با 35 درصد دریافتی و این اختلاف سرمایه گذاری برای بستن تیم با سایر رقبا با غیرت کار کردیم. حدود 6 ماه پیش که 35 درصد از قراردادهایمان را دریافت کردیم، تاکنون هیچ دریافتی ای نداشتیم. آقای رضائیان مدیرعامل باشگاه و آقای موسوی رئیس منطقه ویژه پارس جنوبی به همراه خانم الماسی نماینده مردم جم در مجلس کوشش های زیادی انجام می دهند اما باید حمایت ها بیشتر گردد و امیدوارم مسائل مان قبل از بازی با پرسپولیس حل گردد.

تارتار در پاسخ به این پرسش که آیا با شرایط موجود در پارس جنوبی می ماند یا خیر، گفت: طی روزهای گذشته بسیاری از طرفداران به من لطف داشتند و خواستار ماندنم در پارس جنوبی شدند. واقعیت این است که من عاشق پارس جم هستم و این تیم را مانند فرزند خودم دوست دارم. به هر حال هیچ کس دوست ندارد تیمی که 3 سال در آن حضور داشته و با طرفدارانش زندگی نموده را رها کند. پارس جنوبی با ما به لیگ برتر صعود کرد اما واقعاً شرایط سختی را در طول فصل گذشته تجربه کردیم. مسائل به ما فشار آورده و اگر شرایط به همین شکل باشد ضمن احترام به همه طرفداران و مسئولان نمی توانم در پارس جنوبی بمانم.

سرمربی پارس جنوبی درباره تقابل با پرسپولیس در هفته انتهای و حساسیت این مسابقه گفت: طبیعتاً مثل تمام بازی های دیگر برای نتیجه دریافت و نشان دادن توانایی های خودمان مقابل پرسپولیس قرار خواهیم گرفت. کاری به شرایط جدول و حساسیت های ایجاد شده نداریم. از نظر ما این بازی هم مثل 29 مسابقه دیگری است که در لیگ برتر برگزار کردیم. تاکید بنده روی این مساله است که کوشش می کنیم که با پیروزیت از زمین خارج شویم.

از تارتار درخصوص حواشی روزهای گذشته سوال شد که او اینچنین واکنش نشان داد: من در مکتبی فوتبال بازی کردم و بزرگ شدم که شرافت حرف اول را در آن می زد. مربیان ما علی پروین و ناصر ابراهیمی بودند که همواره تاکید داشتند شرافتمان را به هیچ چیزی نفروشیم و این حرف و درس بزرگ آنها همواره آویزه گوش من بوده است. همه ما به دنبال روزی حلال هستیم و قطعاً آبرو و حیثیتمان از هر چیزی برایمان مهم تر است. قطعاً من و کادرفنی ام و البته بازیکنان دوست دارند پولی که می گیرند حلال باشد.

وی درباره جمله ای که در برنامه فوتبال برتر شبکه سیما مبنی بر علاقه اش بر قهرمانی پرسپولیس بر زبان آورد هم شرح داد: وقتی گزارشگر برنامه فوتبال برتر شبکه سه درباره تقابل با پرسپولیس در هفته آخر سوال کرد، تاکید نمودم دوست دارم تیمی که خودم در آن مربیگری می کنم قهرمان گردد. منتهی تیم ما الان چنین شرایطی ندارد و طبیعتاً علاقه زیادی دارم که پرسپولیس قهرمان گردد چون خودم بازیکن این تیم بودم. ولی در همان مصاحبه گفتم امیدوارم کار قهرمانی پرسپولیس به هفته آخر کشیده نگردد و این تیم قبل از هفته آخر قهرمانی خود را مسجل کند. چون قطعاً در جم روز سختی را برای آنها رقم خواهیم زد. تمام این جملات هم از تلویزیون پخش شده و در آرشیو صداوسیما موجود هست، اما متأسفانه بعضی ها که نمی دانم هدفشان چیست و نمی دانم آیا از کسی خط می گیرند یا نه، فقط آن قسمتی که خودشان دوست داشتند از مصاحبه برداشتند و تنها این بخش حرف های من که گفتم دوست دارم پرسپولیس قهرمان گردد را در فضای مجازی منتشر کردند. من این آدم ها را حلال نمی کنم و نفر به نفرشان را به خدا می سپارم.

وی ادامه داد: در همین چند هفته گذشته مگر به امیر قلعه نویی به عنوان پرافتخارترین مربی لیگ برتر توهین نکردند؟ مگر به شفر توهین نشد؟ مگر مربیان بزرگ دیگر در این فوتبال با هجمه فحاشی ها رو به رو نشدند؟ این بار به خاطر شرایط جدول قرعه به نام ما افتاده و کاری هم از دستمان بر نمی آید جز اینکه همه چیز و همه آدم ها را به خدا واگذار کنیم. ولی این فضای بد فرهنگی باید از فوتبال ما ریشه کن گردد.

تارتار به بیان دو اتفاقی که در گذشته برایش رخ داد پرداخت و اظهار کرد: سال گذشته وقتی در بازی با پرسپولیس پنالتی را به محسن فروزان دادم هم این هجمه ها ایجاد شد. بعضی گفتند تارتار عمداً پنالتی را به فروزان داده تا گل نکند و پرسپولیس برنده گردد. بعضی هم گفتند او می خواسته پرسپولیس را خدای نانموده تحقیر کند. یا در زمانی که سرمربی گهر درود بودم، یادم است محمد پروین یک گل زیرطاق زیبا به پرسپولیس در استادیوم آزادی زد که داور آن را قبول نکرد. من بعد از آن گل کلی اعتراض به داور کردم و بعد از بازی پرسپولیسی ها به من حمله کردند.

سرمربی پارس جنوبی اضافه نمود: ما هر کاری انجام دهیم، بعضی تصور خودشان را می نمایند. مهم این است که وجدانم پیش خودم راحت است که هرکاری برای پیروزیت پارس جنوبی نموده ام و در بازی آخر هم انجام می دهم. نتیجه هم دست خدا است و هرچه خدا بخواهد، همان می گردد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این حواشی روی پارس جنوبی تأثیرگذار است یا خیر، اعلام کرد: به هیچ عنوان این حواشی اثری روی من و تیم ندارد و کار خودمان را می کنیم و هدفمان پیروز شدن در این بازی است. ما با تمام قدرت جلوی پرسپولیس بازی خواهیم کرد.

تارتار در انتها گفت: بچه های من شرف دارند و برای آبرو و حیثیت خودشان بازی می نمایند تا پیروز شویم. فوتبال است و نتیجه آن غیر قابل پیش بینی. مهم اینجاست که ما تمام کوشش خود را می کنیم. حرف آخرم هم با آن دسته افرادی که فحاشی می نمایند و دنبال حاشیه هستند، است. این دسته از افراد به جای اینکه زبانشان برای فحش دادن و انگشتانشان برای تایپ کردن مطالب توهین آمیز کار کند، بهتر است از مغزشان کار بکشند و به این فکر نمایند اگر روز پنجشنبه ما کار خارق العاده ای کردیم چطور می خواهند با وجدان خودشان کنار بیایند.

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، دیدار تیم های فوتبال پارس جنوبی جم و پرسپولیس در هفته سی ام و انتهای هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر ساعت 21:30 روز پنجشنبه در استادیوم تختی جم برگزار خواهد شد و تیم پرسپولیس در صورت تساوی هم می تواند عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پروین یادم داد شرافتم را نفروشم، دنبال نتیجه خارق العاده هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروین یادم داد شرافتم را نفروشم، دنبال نتیجه خارق العاده هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید