پاسخ دانمارک به ترامپ: گرینلند فروشی نیست

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، پس از انتشار خبری در روزنامه وال استریت ژورنال درباره درخواست ترامپ برای خرید جزیره گرینلند از دانمارک، مقامات این کشور اروپایی به شدت واکنش نشان دادند.

پاسخ دانمارک به ترامپ: گرینلند فروشی نیست

به گزارش نشریه دیلی بیست، نمایندگان مجلس دانمارک در مصاحبه هایی با رسانه های این کشور، به شدت این درخواست احتمالی را رد کردند. سخنگوی حزب مردم دانمارک هم به یکی از شبکه های تلویزیونی این کشور گفت: اگر ترامپ واقعا به این موضوع(خرید جزیره گرینلند از دانمارک) فکر می نماید ثابت می نماید که او واقعا دیوانه شده است. لارس لوک راسموسن نخست وزیر پیشین دانمارک هم در توییتر نوشت:

این خبر دروغ آوریل می تواند باشد که البته خارج از فصل طرح شده است. آژا چمنیتز لارسن از نمایندگان مجلس دانمارک هم به خبرگزاری رویترز گفته است: مطمئنم گرینلندی های دلشان می خواهد با دانمارک در ارتباط باشند تا آمریکا؛ پاسخ من به ترامپ این است: نه ممنون.

وال استریت ژورنال روز پنجشنبه نوشت، ترامپ از دستیارانش خواسته است راهی برای خریدن جزیره گرینلند از دانمارک پیدا نمایند. قرار است او ماه آینده از دانمارک دیدن کند. گرینلند جزیره ای یخی با 50هزار نفر ساکن است که بخشی از خاک دانمارک به حساب می آید اما به صورت خودمختار اداره می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "پاسخ دانمارک به ترامپ: گرینلند فروشی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ دانمارک به ترامپ: گرینلند فروشی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید