وزیر خارجه انگلیس: اتحادیه اروپا مایل به مذاکره مجدد بر سر برگزیت است

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، وزیر خارجه انگلیس بر این باور است که اتحادیه اروپا آماده است تا درباره توافق برگزیت مذاکره مجددی داشته باشد.

وزیر خارجه انگلیس: اتحادیه اروپا مایل به مذاکره مجدد بر سر برگزیت است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ابتکار سبز به نقل از خبرگزاری فرانسه، جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس در اظهاراتی گفت: آنگلا مرکل صدراعظم آلمان تمایل اتحادیه اروپا را برای مذاکره مجدد بر سر توافق برگزیت اعلام کرده است.

جرمی هانت یکی از ده ها نامزد حزب محافظه کار برای جانشینی ترزا می نخست وزیر مستعفی انگلیس به شمار می رود. ترزا می روز جمعه نیز از رهبری حزب محافظه کار کناره گیری کرده است.

وزیر خارجه انگلیس اضافه نمود: در حاشیه مراسم اخیر که به مناسبت سالگرد خاتمه جنگ جهانی دوم برگزار شده بود، با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان صحبت کردم و او را متقاعد کردم که احتمال تغییر در توافق برگزیت فعلی وجود دارد.

وی در مصاحبه با اسکای نیوز گفت: آنگلا مرکل گفته است که با یک نخست وزیر جدید، بی شک اتحادیه اروپا خواستار دستیابی به راهکار جدیدی برای حل وفصل این بن بست است.

تلاش های 3گانه ترزا می برای جلب موافقت و حمایت نمایندگان مجلس انگلیس از توافق برگزیت فعلی با شکست روبه رو شده است.

بروکسل اعلام کرده است که به شرطی حاضر به مذاکره مجدد بر سر توافق برگزیت است که بریتانیا نیز تغییرات چشمگیری در مواضع خود ایجاد کند.

مسئله اتحادیه گمرکی و مرز ایرلند از مهمترین مسائل مورد اختلاف بین لندن و بروکسل به شمار می رود.

انگلیس باید 31 اکتبر رسماً از اتحادیه اروپا خارج شود. اگر دولت انگلیس نتواند تا این زمان به توافق نهایی بر سر برگزیت با اتحادیه اروپا دست یابد، باید بدون توافق از این اتحادیه خارج شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وزیر خارجه انگلیس: اتحادیه اروپا مایل به مذاکره مجدد بر سر برگزیت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه انگلیس: اتحادیه اروپا مایل به مذاکره مجدد بر سر برگزیت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید