هراس معاون وزیربهداشت از شب سیاه کرونایی

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، خبرنگاران : معاون کل وزارت بهداشت، با اشاره به فرایند افزایشی موارد انتقال کرونا ویروس از دورهمی های خانوادگی، گفت: خیلی از شب یلدا می ترسیم.

هراس معاون وزیربهداشت از شب سیاه کرونایی

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز به نقل از مهر ، ایرج حریرچی، صبح یکشنبه با حضور در برنامه تلویزیونی، به شرایط بیماری کرونا در کشور اشاره کرد و اضافه نمود: از دورهمی های شب یلدا خیلی هراس داریم، زیرا می تواند قسمت قابل توجهی از زحمات صورت گرفته برای کنترل بیماری را از بین ببرد.

وی با اعلام اینکه 51 درصد موارد انتقال ویروس از دورهمی های خانوادگی و محبت آمیز است، گفت: رعایت پروتکل ها در دورهمی های خانوادگی و…، یک شوخی و مسخره است. چون بالاخره در یک فضایی از خانه دور هم می نشینیم و موقع غذا خوردن هم ماسک نداریم. پس نمی توان ادعا کرد که پروتکل ها را در دورهمی های خانوادگی رعایت می کنیم.

حریرچی با اشاره به اقدامات کشورهای اروپایی برای کریسمس، اضافه نمود: در انگلستان از بچه ها 11 الی 15 سال دو دفعه تست PCR گرفته می شود که وقتی برای کریسمس پیش پدربزرگ ها و مادربزرگ ها می فرایند، عامل انتقال بیماری نباشند. در خیلی از کشورها نیز منع آمد و شد شب های کریسمس را پیش بینی کرده اند.

معاون کل وزارت بهداشت، ادامه داد: پیشنهاد ما هم برای شب یلدا، تعطیلی شنبه و یکشنبه آینده است، البته نه اینکه پنج شنبه و جمعه پیشواز بفرایند، بلکه در خانه بمانند.

وی اضافه نمود: دور از هم و به فکر هم باشیم. این تجمعات می تواند بیماری را شعله ور کند و شب خاطره انگیز را به شب سیاه تبدیل کند.

حریرچی گفت: چرخش ویروس خصوصاً در دورهمی های شهرهای کوچک و روستاها عمیق تر است. لذا، از دهیاری ها، فرمانداری ها و بخشداری ها می خواهیم که حتماً تذکر بدهند.

وی در ارتباط با برپایی مراسم شب یلدا در برخی مکان ها، تاکید کرد: به کافه ها، رستوران ها و باغ های اطراف شهرها که از حالا خود را برای شب چله آماده می کنند، هشدار جدی می دهیم که برخورد قاطع و قانونی خواهیم داشت.

معاون کل وزارت بهداشت اضافه نمود: فیلم هایی به دست ما رسیده که برخی از این مکان ها از حالا در پی آماده شدن برای پذیرایی از مهمانان خود هستند که اخطار می دهیم چنین اقدامی نکنند.

منبع: اقتصادنیوز

به "هراس معاون وزیربهداشت از شب سیاه کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هراس معاون وزیربهداشت از شب سیاه کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید