نهمین پرواز پیروز نبوغ در سیاره سرخ انجام شد

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا در حساب کاربری خود در توییتر با انتشار تصویری از موفقیت آمیز بودن پرواز نهم بالگرد مریخی نبوغ اطلاع داد.

نهمین پرواز پیروز نبوغ در سیاره سرخ انجام شد

آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا با انتشار تصویر فوق نوشت: این بالگرد نهمین و چالش برانگیزترین پرواز خود را به خاتمه رساند و طی آن 166.4 ثانیه با سرعت پنج متر بر ثانیه پرواز کرد. به این تصویر سایه بالگرد مریخی نبوغ که به وسیله دوربین ناوبری آن ثبت شده، نگاه کنید.

سایت دیجیتال ترندز در این باره گفت: بالگرد مریخی نبوغ ناسا اخیراً نهمین و چالش برانگیزترین پرواز خود تا به امروز را به خاتمه رسانده است.

این بالگرد در هنگام انجام نهمین پرواز رکوردهای پیشین خود را شکست. نبوغ در آخرین پرواز خود 166.4 ثانیه پرواز کرد و رکورد قبلی پرواز طولانی مدت خود که 139.9 ثانیه پرواز در حین ششمین پرواز در 23 مه بود را شکست. بالگرد مریخی نبوغ در پرواز ششم خود یک ناهنجاری را تجربه کرد اما با موفقیت توانست فرود آید. بالگرد مریخی نبوغ ناسا در ششمین پرواز در سیاره سرخ با مشکلاتی روبرو شد اما این بالگرد توانست همه این موارد را کنترل کند. قرار بود پرواز ششم نبوغ با اوج گرفتن این بالگرد تا ارتفاع 10 متر شروع گردد. هاوارد گریپ(Håvard Grip) از بخش رهبری بالگرد نبوغ آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا در این باره گفت: در ابتدا همه چیز خوب پیش رفت اما چند ثانیه نبوغ دچار یک اشکال شد که جریان تصاویر را از دوربین ناوبری آن به رایانه داخلی آن قطع کرد. داده ها نشان می دهد که خطایی در خط تصاویر منتقل شده به وسیله دوربین ناوبری نبوغ اتفاق افتاده است. این باعث از بین رفتن یک تصویر واحد شد.

این بالگرد بعلاوه در این پرواز مسافتی حدود 625 متر را طی کرد که این فاصله بسیار بیشتر از فاصله طولانی پیشین که 266 متر در چهارمین پروازش در 29 آوریل بود، است. نبوغ در چهارمین پرواز خود تا ارتفاع معمول خود یعنی 16 فوت(پنج متر) از سطح مریخ ارتفاع گرفت و سپس 436 فوت(113 متر) به سمت جنوب پرواز کرد و سپس بازگشت. بالگرد مریخی نبوغ در طول سفر 872 فوت(266 متری) خود 117 ثانیه در هوا بود.

چندی پیش آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا گفته بود که نهمین پرواز بالگرد مریخی قرار است بلند پروازانه ترین و چالش برانگیزترین پرواز او باشد. در هشتمین پرواز این بالگرد به مدت 77.4 ثانیه پرواز کرد و 160 متر به سمت یک محل فرود نو که در فاصله حدود 133.5 متر از مریخ نورد استقامت قرار گرفته است، طی کرد و سایه خود را در یک تصویر ثبت کرد که حال با مقایسه زمان پرواز می توان گفت نبوغ بار دیگر رکورد خود را شکست.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "نهمین پرواز پیروز نبوغ در سیاره سرخ انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهمین پرواز پیروز نبوغ در سیاره سرخ انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید