موزه کودک و طبیعت راه اندازی می گردد

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، مدیرکل امور موزه ها و اموال منقول تاریخی سازمان میراث فرهنگی گفت: مجوز برای راه اندازی موزه کودک و طبیعت صادر شده است.

موزه کودک و طبیعت راه اندازی می گردد

محمدرضا کارگر، مدیرکل امور موزه ها و اموال منقول تاریخی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ ابتکار سبز گفت: به تازگی مجوزی را برای راه اندازی موزه کودک و طبیعت صادر کردیم. این موزه به دنبال این است که اهمیت طبیعت را به مخاطب خود به خصوص بچه ها منتقل کند، به این شکل که مخاطب آن که عمدتاً بچه ها هستند به وسیله این موزه وارد طبیعت می شوند و آثار این موزه همان عناصری هستند که طبیعت را شکل می دهند.

او توضیح داد: ممکن است در کنار این موزه، تصاویر یا فیلم هایی از تنوع طبیعت و حقایق مربوط به آن را به بچه ها معرفی نمایند ولی اساس این موزه ها این است که بچه ها با عناصر تشکیل دهنده طبیعت آشنا شوند و عمدتاً فضای بازی که بخشی از طبیعت بکر است، لوکیشن، فضا و محوطه این موزه خواهد بود. حال موزه داران هستند که باید بین موزه و مخاطب (کودک) ارتباط برقرار نمایند.

کارگر تاکید نمود: متنوع شدن سوژه ها یکی از مسیرهایی است که ما می پیماییم و وقتی موضوعات متنوع می شوند به تعداد آن ها می تواند موزه هم وجود داشته باشد و تعداد موزه ها هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی افزایش پیدا می نماید.

منبع: میراث آریا

به "موزه کودک و طبیعت راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه کودک و طبیعت راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید