ماکرون از دریافت حقوق بازنشستگی پس از ریاست جمهوری انصراف داد

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، کاخ الیزه خاطرنشان کرد رئیس جمهور ماکرون که طرح اصلاحات سیستم مستمری اش مخالفت های گسترده مردمی را به همراه داشته از حقوق ماهانه ای که بعد از دوران ریاست جمهوری به وی تعلق می گیرد چشم پوشی نموده است.

ماکرون از دریافت حقوق بازنشستگی پس از ریاست جمهوری انصراف داد

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، به نقل از خبرگزاری فرانسه، الیزه اعلام نمود، براساس قانون سال 1955 رییسان جمهور فرانسه پس از خاتمه کارشان در الیزه ماهانه 6 هزار یورو بدون مالیات دریافت می نمایند. دفتر ماکرون اعلام نموده است که رئیس جمهور این دریافتی را بخشیده و این اقدام را در راستای تحول بزرگ در سیستم بازنشستگی انجام داده است.

دولت فرانسه قرار است یک سیستم جدید بازنشستگی برای روسای سابق دولت و بر اساس طرح امتیازات جهانی آینده ایجاد کند.

ماکرون تصمیم گرفته همچنین کرسی در شورای قانون اساسی نداشته باشد؛ پستی که به روسای جمهوری سابق فرانسه اعطا شده که حقوقش 13 هزار و 500 یورو می گردد.

بر اساس گزارش الیزه، اقدامات برای نادیده دریافت حقوق بازنشستگی آینده و همچنین عدم مشارکت در شورا ناشی از میل به ثبات از جانب ماکرون است و نه تمایل به پز دادن.

با اعلام این تصمیم از سوی ماکرون، وی نخستین رئیس جمهوری فرانسه است که از مزایای اعطا شده از سوی قانون 1955 انصراف می دهد.

این تصمیم از سوی ماکرون در بحبوحه موج دو هفته ای اعتراضات در سراسر فرانسه بر سر اصلاحات قوانین بازنشستگی گرفته شده است.

رئیس جمهور 42 ساله فرانسه در حال حاضر برای رسیدن به سن 62 سالگی که سن بازنشستگی در فرانسه محسوب می گردد راه طولانی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ماکرون از دریافت حقوق بازنشستگی پس از ریاست جمهوری انصراف داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون از دریافت حقوق بازنشستگی پس از ریاست جمهوری انصراف داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید