عملیات اجرایی تکمیل فاز اول محوطه سازی میراث جهانی گنبد قابوس شروع شد

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از شروع عملیات اجرایی تکمیل فاز اول محوطه سازی میراث جهانی گنبد قابوس با اعتبار 9 میلیارد و 600 میلیون ریال اطلاع داد.

عملیات اجرایی تکمیل فاز اول محوطه سازی میراث جهانی گنبد قابوس شروع شد

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی این استان، امروز سه شنبه اول مرداد 98 با اعلام این خبر گفت: این فاز از پروژه محوطه سازی میراث جهانی گنبد قابوس با اعتبار 9 میلیارد و 600میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه های استانی شروع شد.

او با اشاره به عملیات پیش بینی شده در این فاز خاطر نشان کرد : در عملیات اجرایی این فاز اجرای حدود 4500 متر مربع سنگ فرش محوطه با آجر ختایی و همچنین اجرای تاسیسات محوطه برج قابوس پیش بینی شده است .

کریمی یادآور شد: احداث نمازخانه پیرامون برج ، 10 چشمه سرویس بهداشتی و حدود 8هزار مترمربع محوطه سازی، 5500 مترمربع آجرفرش کف محوطه، 600 متر طول کانال تاسیسات، 1300 متر طول هره چینی اطراف کانال ها و اجرای زیرساخت روشنایی محوطه با اعتبار 13 میلیارد و 379 میلیون ریال از اقدامات گذشته این اداره کل در میراث جهانی گنبد قابوس بوده است.

میراث جهانی گنبد قابوس، بنای تاریخی و باشکوه شهر گنبد کاووس در میان پارکی بزرگ و زیبا جای گرفته و از کیلومتر های دور نظر هر بیننده ای را به خود جلب نموده و در گذشته هادی و راهبر مسافرینی بوده که از این سرزمین عبور می نموده اند.

برج آجری قابوس، بنایی با بیش از هزار سال طول عمر است و همچنان به عنوان بزرگ ترین نماد بزرگترین شهر ترکمن نشین گلستان، میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

منبع: میراث آریا

به "عملیات اجرایی تکمیل فاز اول محوطه سازی میراث جهانی گنبد قابوس شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات اجرایی تکمیل فاز اول محوطه سازی میراث جهانی گنبد قابوس شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید