شکایت ناشران آمریکایی از فناوری هوش مصنوعی

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، تعدادی از بزرگترین ناشران آمریکایی شکایتی را علیه یک شرکت فناوری به نام آئودیبل تقدیم دادگاه کرده و آن را به علت استفاده از یک فناوری هوش مصنوعی مورد پیگرد قرار دادند.

شکایت ناشران آمریکایی از فناوری هوش مصنوعی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ ابتکار سبز به نقل از انگجت، تعدادی از بزرگترین ناشران آمریکایی شکایتی را علیه یک شرکت فناوری به نام آئودیبل تقدیم دادگاه کرده و آن را به علت استفاده از یک فناوری هوش مصنوعی مورد پیگرد قرار دادند. این پنج ناشر که از بزرگترین ناشران کتاب در آمریکا هستند، می گویند استفاده از فناوری یادشده موجب نقض حقوق مالکیت معنوی آنها شده است.

از جمله ناشران یادشده می توان به هچت، هارپر کالینز، مک میلان، پنگوئن و سیمون و شوستر اشاره کرد. قابلیت هوش مصنوعی یادشده به کاربران برنامه ائودیبل امکان می دهد تا فایل صوتی یک کتاب را به متن تبدیل کنند. این مساله باعث می شود تا افراد بدون خریداری یک کتاب بتوانند عملا آن را با دریافت فایل صوتی در اختیار داشته باشند و حقوق مالکیت معنوی ناشران را نقض کنند.

هدف از ارائه این خدمات کمک به دانشجویان اعلام شده بود، اما خدمات مذکور عملا در دسترس تمامی مشترکان خدمات این شرکت قرار می گیرد.

با توجه به اینکه فناوری یادشده توسط شرکت آمازون ابداع شده، پای این شرکت نیز به درگیری یادشده باز شده و انتظار می رود دادگاه ظرف چند ماه آینده به پرونده این شکایت رسیدگی کند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شکایت ناشران آمریکایی از فناوری هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت ناشران آمریکایی از فناوری هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید