سکاندار کشتی چالش سختی پیش رو دارد ، آرامش اولویت نخست ماست

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، علیرضا رضایی که همزمان با نایب رئیسی فدراسیون کشتی، سرمربیگری تیم کشتی آزاد امید ایران را نیز بر عهده دارد در مصاحبه با خبرنگاران به حضور همزمان در این دو مسئولیت مهم اشاره نمود و گفت: با توجه به برنامه های تیم امید که در اواخر سال گذشته (1397) اجرایی شد، هیچ تداخلی در امور محوله نداشتیم. رویدادهای پیش روی تیم امید کاملاً معین بود و ما برنامه ریزی دقیقی برای حضور در هر کدام از آنها داشته و داریم. ضمن اینکه ما بعد از حضور در رقابتهای آسیایی در مغولستان، حالا باید بطور جدی برای رقابتهای جهانی در سال جدید استارت بزنیم. خوشبختانه چند ماه برای این میدان جهانی فرصت داریم تا به خوبی برای حضوری پرقدرت مهیا شویم. ضمن اینکه امید زیادی دارم که هماهنگی و همدلی همیشگی بین اعضای کادر فنی تیم امید همچنان حفظ گردد تا به خوبی برنامه های مورد نظر را تا هدف نهایی اجرایی کنیم.

سکاندار کشتی چالش سختی پیش رو دارد ، آرامش اولویت نخست ماست

رئیس جدید چالش سختی پیش رو دارد

نایب رئیس فدراسیون کشتی در مورد برگزاری مجمع عمومی و روند انتخابات رئیس جدید فدراسیون هم گفت: مطمئناً با مشخص شدن چهره کاندیداهای انتخابات فدراسیون کشتی که در مهلت مقرر بطور رسمی وارد گود شدند، باید منتظر مشخص زمان برگزاری مجمع باشیم که قاعدتاً باید بعد از مشخص صلاحیت کاندیداها مشخص گردد. به نظر من هر فردی که در نهایت با نظر و آرای اعضای مجمع به عنوان رئیس جدید فدراسیون انتخاب گردد، کار بسیار سخت و چالش مهمی را پیش رو دارد. کشتی، ورزش اول ایران است و پیشینه ای تاریخی و افتخارآمیز دارد، در نتیجه مسئولیت و مدیریت در چنین رشته ای بسیار سخت و حساس است.

حفظ آرامش یکی از اولویت هاست

کشتی ایران بعد از اتفاقات سال گذشته با فراز و نشیب های فراوانی روبرو شد که طبیعتاً تغییراتی را هم در بخش های مختلف مدیریتی و اجرایی به دنبال داشت. خوشبختانه بعد از این شرایط پر تلاطم، توانستیم آرامش خوبی را در کشتی ببینیم که این آرامش تا به امروز ادامه داشته است. در نتیجه حفظ این آرامش و ایجاد فضای مطلوب برای اهالی کشتی یکی از مهمترین اولویت های رئیس جدید است. او باید به خوبی به این موضوع واقف باشد که پیشرفت برنامه های کشتی و دستیابی به افتخارات و پیروزیت های بزرگ بین المللی، نیازمند تجهیز و آماده سازی کشتی گیران و کادر فنی در فضایی آرام و مناسب است.

توجه خاص به شرایط مالی سال جدید

فدراسیون کشتی را نمی توان با بعضی از فدراسیون های مدال آور و پیروز دیگر مقایسه کرد. کشتی دارای رشته های مختلف آزاد، فرنگی، پهلوانی، ساحلی و..... است که خوشبختانه در تمامی رشته ها نیز توانمندی و افتخارات فراوانی را به یدک می کشد. در نتیجه اداره امور این تعداد تیم ملی که در رده های سنی مختلف تقسیم شده و حتی کشتی بانوان هم به ان اضافه شده است، کار بسیار سخت و هزینه بری است. حال باید در نظر داشت که در سال جدید با توجه به شرایط حساس مالی و کم و کاستی ها مختلف چه مسئولیت سنگینی بر عهده رئیس جدید فدراسیون خواهد بود. او باید بتواند به خوبی در این شرایط مدیریت کند و با بسیاری از محدودیت ها چرخ کشتی را در گردن نگه دارد. پس دوباره تاکید می کنم که رئیس جدید کار سختی را پیش رو دارد.

تعامل و همدلی مهمترین ابزار پیروزیت است

نایب قهرمان المپیک 2004 آتن معتقد است یکی از مهمترین عوامل پیشبرد برنامه های رئیس و عوامل اجرایی فدراسیون کشتی، تعامل و همدلی بین تمامی اعضای مسئول در بدنه کشتی است. متولیان فدراسیون، تمامی اعضای کادر فنی تیم های ملی و حتی کشتی گیران به خوبی می دانند که چه مسئولیت سنگینی بر عهده دارند و با تمام توان سعی خواهند کرد از پس کاری که بر عهده آنها گذاشته شده به نحو احسن برآیند. ما فاصله زمانی زیادی تا رقابتهای جهانی و بازی های المپیک 2020 توکیو نداریم در نتیجه باید به بهترین شکل در کنار یکدیگر کوشش نموده و همگی یک هدف را دنبال کنیم. هدف همه ما باید بزرگی و اعتلای کشتی کشور باشد، زیرا هر چه داریم از کشتی است. باید برای یاری به این ورزش ملی، مذهبی و باستانی، کشتی را بالاتر از هر چیزی بدانیم و یاری کنیم پرافتخارترین ورزش کشور بار دیگر در رقابت های جهانی و المپیک افتخارآفرینی کند.

باید از پتانسیل ها به بهترین شکل استفاده کرد

نایب رئیس فدراسیون کشتی در سرانجام خاطر نشان کرد: کشتی ایران در اکثر نقاط کشورمان دارای پتانسیل فراوانی است و به ما ثابت شده هرگاه از این نیروهای جوان و آینده دار خوب و به جا استفاده شده با نتایج درخشانی همراه شدیم. بدیهی است رئیس جدید فدراسیون باید به این نکته نیز توجه خاصی داشته باشد و میدان را برای کشف و تربیت قهرمانان آینده باز کند. ما باید از این نیروهای جوان و آینده درا به خوبی حمایت و حراست کنیم تا این کشتی گیران هم در میادین بزرگ باعث سرافرازی ما شوند. کشتی گیران نوجوان و جوان امروز همان نفراتی هستند که باید بزودی در رده بزرگسالان به میدان بروند و در رقابتهای جهانی و المپیک برای ایران کسب افتخار نمایند. در نتیجه باید به بهترین شکل از این سرمایه های بهره ببریم، چراکه رسیدن کشتی گیران به این مرحله، هزینه و سرمایه زیادی داشته و زحمات زیادی برای آنان کشیده شده است.

نایب قهرمانی در جام جهانی ارزشمند بود

سرمربی تیم کشتی آزاد امید کشورمان در مورد عملکرد شاگردانش در رقابتهای جام جهانی 2019 روسیه که در رده بزرگسالان برگزار گردید گفت: از کسب نایب قهرمانی رضایت دارم. کشتی گیران ما به ویژه نفرات جوان در دیدار برابر مغولستان، گرجستان و آمریکا مبارزات خوبی را به نمایش گذاشتند و مسابقه فینال مقابل روسیه هم کشتی های سنگینی برای ما بود. باید عملکرد تیم کشتی زیر 23 سال (امید) در رقابت های جام جهانی در رده بزرگسالان را مثبت ارزیابی کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سکاندار کشتی چالش سختی پیش رو دارد ، آرامش اولویت نخست ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکاندار کشتی چالش سختی پیش رو دارد ، آرامش اولویت نخست ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید