سخنوری وزیر خارجه؛ ظریف در مونیخ چه گفت که مخاطبانش مسحور شدند؟

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، تارنمای پولیتیکو در گزارشی با اشاره به حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس امنیتی مونیخ و تاکید نمود: ظریف مخاطبانش را مسحور کرد و نشان داد که ایران کمر خم نکرده است.

سخنوری وزیر خارجه؛ ظریف در مونیخ چه گفت که مخاطبانش مسحور شدند؟

به گزارش ایرنا، پولیتیکو در گزارشی با عنوان اینکه ظریف در مونیخ در کانون توجه نهاده شد، نوشت: درحالی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ناامیدانه کوشش می نماید تا ایران را منزوی کند محمد جواد ظریف روز یکشنبه در مهمترین کنفرانس امنیتی جهان، صحنه را از آن خود کرد.

این تارنما اضافه کرد: او درحالی که دولت ترامپ را درهم می کوبید و خواهان اقدمات بیشتر اروپا برای حفظ توافق هسته ای برجام شده و تصویری از نگاه تهران به جهان ترسیم می کرد مخاطبانش را که متشکل از صاحبان سِمت بودند، به مدت حدود چهل دقیقه مسحور کرد.

پولیتیکو ادامه داد: عملکرد او تاثیرگذار و به زبان انگلیسی روان و محاوره ای بود و سخنرانی اش به دلیل صراحت، شجاعت و به موقع بودنش، به نقل محفل در کنفرانس امنیتی مونیخ تبدیل شد. ظریف در این کنفرانس به تنش در روابط دو سوی اقیانوس اطلس و سیاست خارجی غیرقابل پیش بینی و تصمیم های دمدمی دونالد ترامپ پرداخت.

ظریف در این کنفرانس گفت: اروپا اگر می خواهد برخلاف جریان خطرناک یکجانبه گرایی آمریکا شنا کند، باید آماده باشد که خیس گردد.

پولیتیکو با اشاره به این جمله نوشت: ظریف با این گفته نه تنها نشان داد که به راحتی به انگلیسی تکلم می نماید بلکه توانایی اش برای بهره دریافت از اصطلاحات را نیز نشان داد.

اظهارات ظریف سه روز پس از آن بیان شد که مقام های دولت ترامپ از جمله مایک پنس معاون رئیس جمهوری، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا و جرد کوشنر داماد و مشاور ارشد ترامپ کنفرانسی در ورشو درباره خاورمیانه برگزار نموده سعی کردند احساسات بین المللی را علیه ایران دامن بزنند.

پولیتیکو اضافه کرد: اما اظهارات ظریف در مونیخ و پاسخ های پویا و پرحرارت وی در جلسه پرسش و پاسخ نشان داد که حکومت ایران مطلقا کمر خم ننموده است.

ظریف در سخنان خود گفت: البته ایالات متحده هرگز با این واقعیت که ایران از حق ابتدایی معین سرنوشت برای خود استفاده نمود، کنار نیامده است. به همین دلیل برای مدت طولانی است که به طرز بیمار گونه ای بر روی ایران متمرکز شده و یک اشتغال ذهنی وسواس گونه نسبت به ایران پیدا نموده است که تاکنون نیز ادامه یافته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "سخنوری وزیر خارجه؛ ظریف در مونیخ چه گفت که مخاطبانش مسحور شدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنوری وزیر خارجه؛ ظریف در مونیخ چه گفت که مخاطبانش مسحور شدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید