سالک: نباید بازار مصرف کشورهای دیگر باشیم

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: گمرک باید صادرات محور باشد و نباید بازار مصرف کشورهای دیگر باشیم.

سالک: نباید بازار مصرف کشورهای دیگر باشیم

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، احمد سالک پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل جدید و قدیم گمرک اصفهان، اظهار کرد: نکته اول مورد توجه مسئولان این است که باید بدانند در روایات آمده به گونه ای عمل کنید که اگر از مسئولیت کنار رفتید، در قلب مردم حضور داشته باشید.

وی اضافه نمود: نکته دوم مورد توجه مسئولان این باشد که باید بدانند خدمتگزار مردم هستند و باید جوابگو باشند. مسئولان باید پاسدار ملت غیور باشند که با تمام وجود در این شرایط سخت ایستادگی می نمایند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گمرک دو ماموریت متضاد دارد، توضیح داد: گمرک باید این دو وظیفه را همگام با هم به انجام برساند. گمرک همچون ایستگاه قیامت است که مامور نظارت و کنترل است .

سالک خطاب به کوهستانی، گفت: آسیب شناسی جدی از گمرک اصفهان انجام دهید و اگر خلاء قانونی دارید از مجلس یاری بخواهید.

وی با بیان اینکه اصفهان ظرفیت بالایی در حوزه های مالی و تجاری دارد، اعلام نمود: باید برنامه ریزی جدی کرد. این ظرفیت در اصفهان به عنوان قطب صنعتی کشور وجود دارد و باید برای برطرف معضل بیکاری بیندیشیم.

سالک با تاکید بر اینکه گمرک باید صادرات محور باشد، گفت: نباید بازار مصرف کشورهای دیگر باشیم. با 24 سیاست اقتصاد مقاومتی ناچاریم راه برون رفت از این تحریم ها را با مشارکت مردم ایجاد کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد: بیش از 400 شرکت دانش بنیان وجود دارد که گمرک اصفهان می تواند با مراکز همفکری و از ایده های آنها استفاده و الگویی برای کشور باشد.

بیشترین مسائل مربوط به سازمان های همجوار گمرک است

مدیرکل گمرک تهران نیز در این مراسم گفت: اصفهان علاوه بر هنرهای هفتگانه اش هنری به عنوان صادرات مدیر هم دارد و مدیریت گمرکات مهم کشور بر عهده مدیران اصفهانی است.

ابوالفضل اکبرپور اضافه نمود: استان اصفهان نزدیک به 8 تا 9 هزار واحد تولیدی دارد و قطب صنعت کشور است، مدیران بدانند اگر واحد تولیدی در شرایط فعلی زمین بخورد، دیگر توان بلند شدن ندارد و این وظیفه ما را دوچندان می نماید.

مدیرکل گمرک تهران گفت: بیشتر مسائل واحدهای تولیدی به سازمان های غیر گمرک مانند بانک ها، ثبت سفارش و ... مربوط است و امیدوارم این مسائل برطرف گردد.

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، در مراسمی با حضور مدیران ارشد کشور و استان، رسول کوهستانی به عنوان مدیر کل جدید گمرک اصفهان معرفی گردید. پیش از این اسدالله احمدی ونهری به مدت هشت سال به سمت مدیر کل گمرک اصفهان منصوب بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سالک: نباید بازار مصرف کشورهای دیگر باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالک: نباید بازار مصرف کشورهای دیگر باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید