زالی: تهران 46 شهید مدافع سلامت تقدیم نموده ، ماجرای پرستار شهیدی که دختر 12 ساله اش را ندید

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، فرمانده ستاد عملیات فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در تهران گفت: تهران 46 و سایر استان ها 200 شهید مدافع سلامت از کادر بهداشتی، درمان و پشتیبانی تقدیم نموده اند.

زالی: تهران 46 شهید مدافع سلامت تقدیم نموده ، ماجرای پرستار شهیدی که دختر 12 ساله اش را ندید

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ابتکار سبز، علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در تهران و پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در آستانه فرارسیدن 30 آذر روز پرستار با خانواده شهدای مدافع سلامت ملاقات کردند.

یکی از این ملاقات ها با خانواده شیرین صفوی پرستار شهید بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) انجام شد.

تهران 46 شهید مدافع سلامت تقدیم کرد

زالی در این ملاقات با بیان اینکه فضای این خانواده آکنده به عطر شهادت و ایثارگری است و شهدایی را در دوران دفاع مقدس همچنین جبهه نبرد با کرونا تقدیم نموده است، گفت: ملاقات نکردن با تنها دختر 12 ساله و محرومیت ملاقات حضوری با مادر مرحوم که چندی پس از شهادت شیرین صفوی به علت کرونا به دیار باقی شتافت، باعث توقف خدمت رسانی این بانوی پرستار نشد.

وی اضافه کرد: شهید صفوی در خط مقدم ارایه خدمت به بیماران بدحال کرونایی فعالیت داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه تهران 46 و در سایر استان ها 200 شهید مدافع سلامت از کادر بهداشتی، درمانی و پشتیبانی تقدیم نموده اند، اعلام کرد: حجم قابل توجهی از همکاران نظام سلامت در 10 ماه گذشته به فرم سخت بیماری کرونا مبتلا شدند که عوارض طاقت فرسایی را تجربه کردند.

زالی با اشاره به تقاضای خانواده های شهدای مدافع سلامت از مردم خواست بیش از گذشته به رعایت شیوه نامه های بهداشتی و محدودیت ها برای شکست زنجیره انتقال ویروس توجه نمایند، زیرا همدلی و همگامی مردم در تحقق این هدف کارساز و تاثیر گذار است.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت از ملت ایران بار دیگر درخواست کرد برای جلوگیری از خستگی و فرسودگی کادر بهداشت و درمان ضمن رعایت موازین بهداشتی، باعث کاهش بار بیماری و شکستن زنجیره ویروس شوند.

ضرورت ثبت رشادت شهدای مدافعان سلامت

در بخش دیگری از این ملاقات، پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: مردم ایران همواره قدردان فداکاری های کادر درمان و ایثارگری مدافعان سلامت هستند.

وی با بیان اینکه شهید صفوی به دلیل خدمت در بخش کرونا ماه ها از ملاقات تنها دختر و مادرش اجتناب می کرد، گفت: این شرایط بسیار سخت را بسیاری از مدافعان سلامت برای حفاظت از خانواده های شان تجربه کردند.

رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به درمان مجروحان دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم در بیمارستان بقیه الله، اعلام کرد: پرستاران و کادر سلامت در عرصه خدمت رسانی به بیماران کرونایی با جان خود بازی کردند و ایثارگرانه به میدان آمدند.

وی بر لزوم ثبت و ضبط ایثارگری ها و رشادت شهدای مدافعان سلامت به عنوان الگوی خدمت و شهید راه خدمت تاکید نمود.

فتاح با اشاره به اینکه خانواده شهید صفوی چهار عضو خود را به علت کرونا از دست دادند، بر ضرورت کاهش تجمعات، رها شدگی ها و ساده انگاری ها تاکید و به مردم توصیه کرد کرونا را جدی گرفته و موضوع را ساده نگیرند تا شاهد موج چهارم بیماری نباشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "زالی: تهران 46 شهید مدافع سلامت تقدیم نموده ، ماجرای پرستار شهیدی که دختر 12 ساله اش را ندید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: تهران 46 شهید مدافع سلامت تقدیم نموده ، ماجرای پرستار شهیدی که دختر 12 ساله اش را ندید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید