رمان صد سال تنهاییسریال می گردد

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، کمپانی فیلمسازی نتفلیکس از ساخت سریالی با اقتباس از رمان صد سال تنهایی یکی از برترین آثار قرن بیستم و نوشته گابریل گارسیا مارکز اطلاع داد.

رمان صد سال تنهاییسریال می گردد

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز و به نقل از سی تی وی نیوز، کمپانی نتفلیکس روز چهارشنبه اظهار داشت که قرار است سریالی اسپانیایی زبان با اقتباس از این رمان محبوب بسازد. تاکنون هیچ اثر سینمای یا تلویزیونی از کتاب صدسال تنهایی که حدود 47 میلیون نسخه از آن فروخته شده و به 46 زبان ترجمه شده، ساخته نشده است.

به گفته نتفلیکس، اکثر قسمت های این سریال در کلمبیا تصویربرداری خواهد شد. رودریگو گارسیا و گونزالو گارسیا پسران گابریل گارسیا به عنوان تهیه کنندگان اجرایی در این پروژه حضور خواهند داشت.

با این حال پیش از این، کتاب های دیگر گارسیا همچون عشق سال های وبا و وقایع نگاری یک مرگ از پیش مشخص شده به فیلم تبدیل شده اند.

یکی از پسران گابریل گارسیا مارکز در مورد این اقدام بیان نمود: برای دهه های متوالی پدرمان نسبت به فروش حق ساخت فیلم از کتاب صدسال تنهایی تمایلی نداشت چرا که معتقد بود که ساخت این کتاب طی مدت محدود فیلمسازی مقدور نخواهد بود و یا ساخت این فیلم به هر زبانی به جز اسپانیایی عادلانه نخواهد بود. اما اکنون که در عصر طلایی ساخت سریال ها و با وجود استعدادهای چشمگیر در عرصه نویسندگی و کارگردانی و استقبال مخاطبان سراسر جهان از برنامه های ساخته شده به زبان های مختلف، قرار داریم به موقعیت بهتری برای ساخت سریالی با اقتباس از این کتاب دست نخواهیم یافت.

رما فیلم برنده اسکار از آثاری است که توسط نتفلیکس و به زبان اسپانیایی ساخته شده است.

کتاب صد سال تنهایی یکی از برترین آثار رئالیسم جادویی است. سبکی به گفته بسیاری گابریل گارسیا مارکز آن را ابداع کرد و در آن فضای فانتزی و واقعی درهم می آمیزند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رمان صد سال تنهاییسریال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمان صد سال تنهاییسریال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید