دولت پاکستان همزمان با نزدیک شدن تعطیلات عید فطر قیمت بلیط قطار را نصف کرد

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، دولت اسلام آباد در اقدامی جالب همزمان با نزدیک شدن تعطیلات چهار روز عید فطر، برای تسهیل سفر مردم قیمت بلیط قطار را نصف کرد.

دولت پاکستان همزمان با نزدیک شدن تعطیلات عید فطر قیمت بلیط قطار را نصف کرد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ ابتکار سبز به نقل از ای.آر. وای نیوز، شیخ رشید احمد وزیر راه آهن پاکستان اظهار داشت: برای تسهیل سفر مردم در تعطیلات عید فطر قیمت بلیط قطار نصف می گردد.

وی توضیح داد: دستورات لازم در این خصوص صادر شده است و تمام مسافرانی که در ایام تعطیلات عید از قطار استفاده نمایند می توانند از این تخفیف 50 درصدی بهره مند شوند.

علاوه بر این با افزایش چند برابری تعداد مسافران در ایام تعطیلات عید فطر تمهیدات لازم برای افزایش سرویس ها نیز اندیشیده شده است.

این تسهیلات علاوه بر شرکت ملی قطار پاکستان توسط شرکت های خصوصی این کشور نیز اجرایی می گردد.

دولت های پیشین پاکستان چنین تسهیلاتی را صرفا برای افراد بالای 65 سال در نظر می گرفتند و سفر آنها را در ایام عید رایگان می کردند.

گفتنی تعطیلات عید فطر برای مردم پاکستان اهمیت بسیار زیادی دارد و بسیاری از مردم این کشور ترجیح می دهند تعطیلات عید را به سفر اختصاص دهند.

تصمیم دولت پاکستان مورد استقبال مردم قرار گرفته است و شهروندان پاکستانی معتقدند اقدام دولت نشانه توجه به وضعیت قشر ضعیف جامعه است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دولت پاکستان همزمان با نزدیک شدن تعطیلات عید فطر قیمت بلیط قطار را نصف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت پاکستان همزمان با نزدیک شدن تعطیلات عید فطر قیمت بلیط قطار را نصف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید