دستور عبدالمهدی برای تشکیل کمیته تحقیق درباره حوادث ذی قار و نجف

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، نخست وزیر عراق دستور تشکیل کمیته تحقیق درباره حوادث روز پنجشنبه در دو استان نجف و ذی قار را صادر کرد.

دستور عبدالمهدی برای تشکیل کمیته تحقیق درباره حوادث ذی قار و نجف

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ابتکار سبز به نقل از الفرات نیوز، عادل عبدالمهدی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق دستور تشکیل کمیته تحقیقات در حوادث دو استان ذی قار و النجف را صادر کرد.

در بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق آمده است: عادل عبدالمهدی نخست وزیر و فرمانده نیروهای مسلح دستور تشکیل کمیته تحقیقات به ریاست مشاور نظامی نخست وزیر را برای تحقیق درباره حوادث روز پنجشنبه در دو استان ذی قار و نجف اشرف را صادر کرد که این حوادث همراه با خشونت و کشته و زخمی شدن شماری از تظاهرات کنندگان و نیروهای امنیتی بود.

به دنبال حمله اغتشاشگران به ساختمان کنسولگری ایران در نجف پلیس نجف بار دیگر در این استان منع آمد و شد گفت.

استعفای استاندار ذی قار

خبر دیگر از عراق حاکی است که استاندار ذی قار در جنوب عراق نیز از سمت خود استعفا داد و خواهان تحقیقات فوری فراگیر و گسترده برای روشن شدن جزئیات حوادث این استان شد.

عادل الدخیلی در پیام خود به اهالی ذی قار گفت: از زمان آغاز اعتراضات مسالمت آمیز از شما حمایت کرده و خواسته های مآغاز شما را تایید کردم و همه تلاش خودم را برای رساندن صدای شما کردم.

قصد الحلبوسی برای استعفا

یک منبع آگاه از قصد محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق برای استعفا خبر داد.

این منبع به شبکه تلویزیونی السومریه نیوز گفت: محمد الحلبوسی رئیس مجلس قصد تقدم استعفای خودش را در جلسات هفته آینده مجلس دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دستور عبدالمهدی برای تشکیل کمیته تحقیق درباره حوادث ذی قار و نجف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور عبدالمهدی برای تشکیل کمیته تحقیق درباره حوادث ذی قار و نجف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید