خبرنگاران 50 سیستان و بلوچستانی دیگر کرونا گرفتند

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، زاهدان- خبرنگاران- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان و عضو ستاد کرونا سیستان و بلوچستان گفت: با افزوده شدن 50 بیمار کرونایی دیگر در استان شمار مبتلایان به این ویروس به 26 هزار و 64 نفر رسید.

خبرنگاران 50 سیستان و بلوچستانی دیگر کرونا گرفتند

دکتر محمد هاشمی شهری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ ابتکار سبز اظهارداشت: هم اینک 164 بیمار با علایم تنفسی در بیمارستان های سیستان و بلوچستان بستری هستند.

وی ادامه داد: همچنین 54 بیمار کرونایی در بیمارستان های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با اضافه کرده شدن یک بیمار فوتی جدید شمار درگذشتگان این ویروس در سیستان و بلوچستان به یکهزار و 91 نفر رسید.

وی اظهارداشت: از مردم عزیز تقاضا می شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می فرایند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

هاشمی اضافه کرد: از آنجایی که کشف راه های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می شود ضروری است شهفرایندان و از جمله روستاییان استان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند تا از گسترش این بیماری جلوگیری شود.

استان سیستان و بلوچستان دارای سه دانشگاه علوم پزشکی زابل، زاهدان و ایرانشهر است که دانشگاه زابل 5 شهرستان، زاهدان 6 شهرستان و ایرانشهر 12 شهرستان استان را زیرپوشش دارند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 50 سیستان و بلوچستانی دیگر کرونا گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 50 سیستان و بلوچستانی دیگر کرونا گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید