خبرنگاران استان سمنان سه فوتی کرونایی در روز سوم دی داشت

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، سمنان- خبرنگاران- ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته جان سه نفر را در استان سمنان گرفت و بر این اساس از ابتدای شیوع کرونا تا ظهر روز چهارشنبه سوم دی 99، تعداد جانباختگان این بیماری در استان سمنان به 841 نفر رسید.

خبرنگاران استان سمنان سه فوتی کرونایی در روز سوم دی داشت

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان شامگاه چهارشنبه با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان خاطرنشان کرد: 41 مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر سه شنبه تا ظهر امروز چهارشنبه شناسایی شد و مجموع آمار بیماران کووید 19 در این استان از ابتدا تا به امروز به 20 هزار و 311 نفر رسید.

بنابر این گزارش، 115 نفر به خاطر ابتلای قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند و 13 هزار و 916 نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

طبق اعلام این کمیته، با ترخیص شدن 14 نفر در 24 ساعت گذشته، موارد بهبودی و ترخیص بیماران کووید 19 در این استان به 6 هزار و 700 نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز گفت: از ابتدای بروز و شیوع کرونا تا به امروز 14 هزار و 849 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.

نوید دانایی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته (از 2 الی 3 دی ماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 6 بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید19 در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز به چهار هزار و 142 نفر رسیده است و 10 هزار و 707 بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید19 به سه هزار و 476 نفر رسید و از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تا به امروز 619 نفر فوت شدند.

شهرستان های سمنان، مهدیشهر، سرخه، دامغان،گرمسار و آرادان مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان هستند.

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران گفت: با فوت 153 بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در 24 ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به 54 هزار و 156 نفر رسید.

سیما سادات لاری اضافه کرد: در 24 ساعت گذشته تا ظهر امروز (3 دی ماه 1399) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی 6 هزار و 261 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد و یک هزار و 75 نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید 19 در کشور به یک میلیون و 177 هزار و چهار نفر رسید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران استان سمنان سه فوتی کرونایی در روز سوم دی داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استان سمنان سه فوتی کرونایی در روز سوم دی داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید