جریان زاینده رود تا نیمه دوم خرداد ماه

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به ذخیره 737 میلیون مترمکعبی مخزن سد زاینده رود، گفت: طبق برنامه قبلی ابلاغی از سوی شورای هماهنگی حوضه زاینده رود، قرار است آب زاینده رود تا نیمه دوم خرداد ماه جریان داشته باشد.

جریان زاینده رود تا نیمه دوم خرداد ماه

حسن ساسانی در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ ابتکار سبز- در مورد آخرین وضعیت سد زاینده رود، اظهار کرد: امروز دوشنبه 13 خرداد ماه، ورودی به سد زاینده رود 134 و خروجی از سد 104 مترمکعب بر ثانیه و ذخیره مخزن سد زاینده رود 737 میلیون مترمکعب است.

وی با بیان اینکه دیگر بارشی در سرچشمه زاینده رود نداشته ایم، اظهار کرد: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 2141 میلیمتر بارش در سرچشمه های زاینده رود ثبت شده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان در مورد افزایش ورودی سد زاینده رود با گرمای هوا و ذوب برف ها، گفت: ورودی سد زاینده رود بیشتر از این نخواهد شد، اما اینکه طی یک ماه گذشته ورودی به سد زاینده رود بین 130 تا 150 مترمکعب بر ثانیه بود، به واسطه پشتوانه بارشی برف در فصل سرد بوده که اکنون ذوب شده است.

وی در مورد بعضی اخبار مبنی بر جریان زاینده رود تا سرانجام خرداد ماه، گفت: طبق برنامه قبلی ابلاغی از سوی شورای هماهنگی حوضه زاینده رود، قرار است آب زاینده رود تا نیمه دوم خرداد ماه جریان داشته باشد و این شورا تصمیم جدیدی برای جریان دوباره زاینده رود اتخاذ نکرده است.

ساسانی اضافه کرد: از خرداد به بعد کشت غله دیگر احتیاج به آبدهی ندارد و بعد از این تاریخ کشاورزان شرق اصفهان برداشت محصول خواهند داشت.

وی همچنین در مورد آبیاری باغات غرب استان در تابستان سال جاری، گفت: مطابق برنامه منابع و مصارف آب تحویل آبی معادل 75 میلیون مترمکعب پیش بینی شده است و در هر ماه بین یک هفته و یا 10 روز آب توزیع خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جریان زاینده رود تا نیمه دوم خرداد ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریان زاینده رود تا نیمه دوم خرداد ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید