تظاهرات بریتانیایی ها برای رفراندوم جدید و ماندن در اتحادیه اروپا

تظاهرات امروز در لندن همزمان با شرایط بحرانی برای برکسیت برگزار و اوضاع را برای ترزا می، نخست وزیر بریتانیا دشوارتر از پیش می نماید.

تظاهرات بریتانیایی ها برای رفراندوم جدید و ماندن در اتحادیه اروپا

خبرنگاران- برکسیت ظاهراْ هم مردم و سیاستمداران بریتانیا و هم رهبران 27 کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا را سردرگم نموده است. برغم عدم قطعیت نزد مردم و سیاستمداران بریتانیا، امروز شنبه 23 مارس، ده ها هزار نفر از مخالفان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در تظاهراتی در لندن، پایتخت، خواهان برگزاری رفراندوم دیگری درباره برکیست شدند.

به گزارش رویترز- این تظاهرات بزرگ، چند روز پس از مهلت تازه اتحادیه اروپا به دولت بریتانیا برگزار می گردد، مهلتی تازه تا بلکه خروج این کشور از اتحادیه اروپا توام با توافق با این نهاد، نهایی گردد.

تظاهرات امروز در لندن همزمان با شرایط بحرانی برای برکسیت برگزار و اوضاع را برای ترزا می، نخست وزیر بریتانیا دشوارتر از پیش می نماید.

برغم بحث و مذاکرات نفس گیر و طاقت فرسا در طول سه سال پس از رفراندوم برکسیت، هنوز زمان دقیق خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و چگونگی آن تعیین نشده است.

سخنان اخیر خانم می نشان از آن دارد که او نمی خواهد این بار نیز همان طرح هایی را به مجلس عوام بیاورد که در دو نوبت پیش از سوی نمایندگان رد شد.

همزمان تایمز و دیلی تلگراف از افزایش فشارها بر نخست وزیر بریتانیا برای استعفا خبر می دهند.

آنا سوباری از نمایندگان طرفدار اتحادیه اروپا در مجلس بریتانیا که حزب کارگر را با هدف پیوستن به گروه مستقل ها در مجلس بریتانیا ترک نموده، به شبکه تلوزیونی بی بی سی گفت: وضعیتی که ما در آن قرار گرفته ایم دیگر غیرقابل تحمل است و متاسفم که بگویم مشکل خود ترزا می است. او باید برود. ما به یک نخست وزیر موقت احتیاج داریم که به وضعیت بریتانیا رسیدگی کند و کشور را اولویت خود قرار دهد و به مردم بریتانیا بازگردد. این همان چیزی است که ما به خاطر آن امروز راهپیمایی می کنیم.

این نماینده بریتانیایی می گوید: در شرایطی که کشور و سیاستمدارانش بر سر برکسیت به دو گروه تقسیم شده اند، خیلی ها بر این باورند که تصمیم استراتژیک درباره برکسیت مهمترین تصمیم پیش روی بریتانیا پس از جنگ جهانی دوم است.

معترضان به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا پیش از اینکه به سمت دفتر نخست وزیری حرکت نمایند مقابل هاید پارک تجمع کردند و می خواهند تا تظاهرات امروز را مقابل مجلس بریتانیا به انتها برسانند.

با اینکه آمار رسمی از تعداد تجمع نمایندگان وجود ندارد با این حال خبرنگار رویترز خبر داده که حتی پیش از برگزاری تظاهرات، ده ها هزار نفر خود را به محل برگزاری تجمع رسانده بودند. مسوولان برگزاری این تجمع گفته اند که پیش بینی می گردد تعداد حاضران مانند تجمع ماه اکتبر به 700 هزار نفر برسد.

عکس رویترز

بریتانیا و اتحادیه اروپا روزهای سرنوشت سازی را پشت سر می گذارند. موضوع خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا سال 2016 کلید خورد. حالا چند سناریو پیش روی بریتانیا قرار گرفته، خروج توام با توافق، خروج بدون توافق و یا منتفی شدن گزینه خروج. آخرین گزینه خواست اصلی شهروندانی است که تظاهرات بزرگ امروز را در پایتخت بریتانیا به راه انداختند.

در رفراندوم ژوئن 2016 حدود 51.9 درصد مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند. 48.1 درصد از مردم اما موافق ماندن در اتحادیه بودند. هدف اصلی تظاهرات امروز بریتانیایی ها در لندن تاکید بر برگزاری یک رفراندوم جدید بود.

پیش از برگزاری این تظاهرات، مخالفان بریتانیایی خروج از اتحادیه اروپا با جمع آوری بیش از 4 میلیون امضاء در یک کمپین آنلاین مخالفت خود را با برکسیت نشان داده اند.

منبع: زندگی امروز

به "تظاهرات بریتانیایی ها برای رفراندوم جدید و ماندن در اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات بریتانیایی ها برای رفراندوم جدید و ماندن در اتحادیه اروپا"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید