بیش از 1000 میلیارد تومان ضمانت نامه برای شرکت های دانش بنیان صادر شد

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، طبق آمار صندوق نوآوری و شکوفایی در 8 ماهه امسال تا به امروز بیش از هزار میلیارد تومان ضمانت نامه برای شرکت های دانش بنیان صادر شده است.

بیش از 1000 میلیارد تومان ضمانت نامه برای شرکت های دانش بنیان صادر شد

به گزارش گروه فناوری وبلاگ ابتکار سبز، به طور معمول کارفرمایان به ویژه کارفرمایان عظیم یا دولتی برای شرکت در مناقصه یا مزایده، عقد قرارداد و پیش پرداخت پیمانکاران، ضمانت نامه مطالبه می نمایند. ضمانت نامه سندی است که نهاد اقتصادی به نفع کارفرما صادر می نماید و انجام تعهدات را از سوی پیمانکار به صورت اقتصادی تضمین می نماید. صندوق نوآوری و شکوفایی در این راستا خدمات صدور ضمانت نامه به شرکت های دانش بنیان را ارائه می نماید که میزان ضمانت نامه های صادر شده از سوی صندوق نوآوری برای شرکت های دانش بنیان در امسال در مقایسه با سال گذشته صعودی بوده است.

نتایج آنالیز تعداد شرکت های دانش بنیان اخذ نماینده خدمت ضمانت نامه صندوق نوآوری و شکوفایی در 8 ماهه اول امسال نشان می دهد که 670 فقره ضمانتنامه به مبلغ بیش از 1000 میلیارد تومان صادر شده که این میزان منجر به فروش محصولات دانش بنیان و ایجاد زمینه فروش نزدیک به 5 هزار میلیارد تومان محصول دانش بنیان شده است.

بر اساس این گزارش، صندوق نوآوری و شکوفایی در توافقاتی که با بانک ها داشته است تا 50 درصد از ودیعه نقدی را به جای شرکت های دانش بنیان تامین می نماید؛ به این ترتیب اگر قرار است شرکت در ازای 10 درصد سپرده نقدی، ضمانت نامه دریافت کند، کافی است که 5 درصد آن را پرداخت نموده و به جامانده آن را صندوق تقبل خواهد نمود. همچنین صندوق نوآوری و شکوفایی توانسته طبق همین توافقات، تخفیف 30 درصدی را به نفع شرکت ها در کارمزد صدور ضمانت نامه به دست آورد تا هزینه صدور ضمانت نامه برای شرکت های دانش بنیان ارزان تر باشد.

هم اکنون صندوق نوآوری و شکوفایی صدور ضمانت نامه پیمان را به وسیله بیش از 15 بانک عامل انجام می دهد؛ برای این منظور شرکت های دانش بنیان می توانند برای قرارداد ها یا مناقصات در حوزه محصولات دانش بنیان درخواست خود را به صندوق ارسال نموده تا ظرف سه روز کاری آنالیز شده و به بانک مورد نظر شرکت معرفی گردد.

در 8 ماهه اول امسال شرکت های دانش بنیان استان تهران بیشترین متقاضی دریافت نماینده ضمانت نامه بودند و بعد از استان تهران، به لحاظ مبلغ، استان فارس و به لحاظ تعداد استان نیز اصفهان در رتبه های بعدی قرار دارند.

شرکت های دانش بنیانی که احتیاج به ضمانت نامه بیشتری دارند و می خواهند این فرآیند را بهتر انجام دهند می توانند از حد اعتباری ضمانت نامه صندوق نوآوری استفاده نمایند، به این صورت که حد اعتباری شرکت در تعامل با بانک تعیین شده و در نهایت هر میزان ضمانت نامه تا سقف تعیین شده، به سرعت و بدون مشکل قابل دریافت است.

در طبقه بندی حوزه فناوری شرکت های فعال در زمینه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و سخت افزار های برق و الکترونیک، لیزر فوتونیک بیشترین استقبال را از صدور ضمانت نامه داشتند. همچنین بهره برداران و ذینفعان اصلی ضمانت نامه های صادر شده صنایع نفت، گاز و انرژی بوده اند که شامل شرکت های دارای پیمان با مجموعه وزارت نیرو، پتروشیمی، نفت و گاز هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بیش از 1000 میلیارد تومان ضمانت نامه برای شرکت های دانش بنیان صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 1000 میلیارد تومان ضمانت نامه برای شرکت های دانش بنیان صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید