بازی های ویژه معلولان که فقط با چشم اجرا می شوند

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، مایکروسافت بازی های جدیدی را برای سیستم عامل ویندوز 10 طراحی نموده که تنها با حرکات چشم کنترل می شوند و به طور ویژه می توانند مورد استفاده افراد معلول قرار بگیرند.

بازی های ویژه معلولان که فقط با چشم اجرا می شوند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ ابتکار سبز به نقل از زددی نت، مایکروسافت بازی های جدیدی را برای سیستم عامل ویندوز 10 طراحی نموده که تنها با حرکات چشم کنترل می شوند و به طور ویژه می توانند مورد استفاده افراد معلول قرار بگیرند.

این چهار بازی از سوی مایکروسافت Eyes First نام گرفته اند و توسط واحد تحقیق و توسعه این شرکت فراوری شده اند.

اسامی این بازی های عبارت است از بازی فکری تایل اسلاید، بازی تقویت حافظه مچ تو، بازی فکری ریاضی دابل آپ و بازی قدیمی Maze که شامل مارپیچ های متعددی است.

در این بازی از فناوری جدید ویندوز 10 استفاده شده که همراه با نسخه به روزشده شماره 1803 آن عرضه شد و به کاربران امکان می دهد تا برای کنترل بخش های مختلف این سیستم عامل از چشمان خود استفاده نمایند. مایکروسافت هدف از این کار را سرگرم کردن کاربران معلول ویندوز اعلام نموده است.

این شرکت افزوده که امیدوار است شرکت های دیگر هم از این قابلیت ویندوز برای طراحی و عرضه برنامه ها و اپلیکیشن های مختلفی استفاده نمایند.

برای اجرای بازی های یادشده کاربران ابتدا باید ابزار ردگیری حرکات چشم که با ویندوز 10 سازگار باشد را از شرکت هایی همچون توبی و آی تک خریداری و بر روی سیستم عامل خود نصب نمایند و سپس در بخش تنظیمات، به گزینه Ease of Access مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "بازی های ویژه معلولان که فقط با چشم اجرا می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی های ویژه معلولان که فقط با چشم اجرا می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید