ایران؛ اسکار موزه های جهان را کسب کرد

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، نمایشگاه ایران مهد تمدن، در موزه درنتس شهر آسن هلند، پیروز به کسب جایزه نخست موزه های برتر جهان در نیویورک شد.

ایران؛ اسکار موزه های جهان را کسب کرد

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز به نقل از خبرگزاری تسنیم، یکی از مهمترین جوایز جهانی موزه ها با موضوع فرهنگ و تمدن موزه ای کشورهای جهان در نیویورک، با عنوان جایزه بین المللی هنرهای زیبا، آثار موزه ای نمایشگاه ایران مهد تمدن، که چندی قبل در هلند برگزار گشت را حائز رتبه نخست جهان دانست.

اهمیت جایزه بین المللی هنرهای زیبا برای نمایشگاههای موقت بین المللی، آنقدر ویژه است که این جایزه را به عنوان اسکار جوایز موزه ای جهان می نامند.

در این رابطه هری توپان، رئیس موزه درنتس شهر آسن در هلند، درباره جزییات این جایزه معتبر جهانی بیان کرد: اعطای این جایزه به نمایشگاه ایران مهد تمدن، در هلند در رقابت با 94 موزه جهان صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: پس از برگزاری نمایشگاه ایران مهد تمدن، در هلند، موزه ای از آثار هلند نیز در همکاری متقابل در موزه ملی ایران برپا شد و همچنان ادامه دارد.

همچنین در این رابطه جبرئیل نوکنده مدیر کل موزه ملی ایران نیز با تشریح اهمیت این جایزه بیان کرد: خوشبختانه ایران داشته های فراوانی دارد که نظیر آن در جهان کمتر وجود دارد، کما اینکه در برخی مواقع نتوانستیم از این داشته های فرهنگی و تمدنی خوب بهره مند شویم.

نوکنده بیان داشت: اعطای این جایزه معتبر موزه ای به ایران، با وجود فشارهای برخی کشورها بر علیه ایران صورت پذیرفته است و نکته جالب نیز این است که این جایزه جهانی در نیویورک به نمایشگاه ایران مهد تمدن، در هلند تعلق گرفته است .

نمایشگاه ایران مهد تمدن، پس از برپایی در هلند، در روز پنجشنبه 23 اسفند در موزه آلیکانته اسپانیا برپا و افتتاح می شود.

منبع: میراث آریا

به "ایران؛ اسکار موزه های جهان را کسب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران؛ اسکار موزه های جهان را کسب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید