انتقاد کشاورزان از دانشگاه کمبریج

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، در راستای حذف گوشت از منوی غذایی دانشجویان دانشگاه کمبریج، کشاورزان از این دانشگاه انتقاد کردند.

انتقاد کشاورزان از دانشگاه کمبریج

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز و به نقل از فارمرز ویکلی، هفته پیش خبر رسید که مقامات دانشگاه کمبریج با هدف یاری به محیط زیست، در منوی غذایی دانشجویان تغییراتی ایجاد نموده اند و کترینگ این دانشگاه با حذف گوشت گاو و گوسفند از منوی غذایی دانشجویان، میزان کربن منتشر شده توسط خود را تا 11 درصد کاهش داده است.

در پی این اقدام، کشاورزان از این دانشگاه انتقاد کردند و این اقدام را بی ربط خواندند.

این سیاست ، منجر به افزایش گزینه های غذاهای گیاهی، کاهش ضایعات مواد غذایی و متوقف کردن فروش بطری های پلاستیکی یک بار مصرف شده است.

تیم کترینگ این دانشگاه خبر داده که در هر کیلو از مواد غذایی خریداری شده، 33 درصد از انتشار گازهای کربن را کاهش داده اند.

اما استورات رابرتز(Stuart Roberts) نائب رئیس جامعه بین المللی کشاورزان انگلیس گفت: طبیعتا مسئله انتشار گازهای گلخانه ای برای همه ما یک چالش بزرگ محسوب می گردد.

اما ممنوع کردن مصرف گوشت های گاو و گوسفند به طور کلی کار بسیار پیچیده ای است.

وی اضافه نمود، خوب است که دانشگاه ها به فکر تغییرات زیست محیطی هستند و در نظر دارند نقش مثبتی در این رابطه ایفا نمایند، اما این موضوع خیلی آسان نیست و نمی توان به طور کلی گوشت را از منوی غذایی دانشجویان حذف کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتقاد کشاورزان از دانشگاه کمبریج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد کشاورزان از دانشگاه کمبریج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید