افزایش احساس ناامنی در میان مسلمانان آلمان

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، یکی از رهبران مسلمانان آلمان می گوید که در میان افزایش اسلام هراسی در آلمان، جامعه مسلمان این کشور، احساس ناامنی بیشتری می نمایند.

افزایش احساس ناامنی در میان مسلمانان آلمان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ابتکار سبز، یک رهبر مسلمانان آلمان روز آدینه به خبرگزاری آناتولی در برلین، گفت، به دلیل افزایش اسلام هراسی در آلمان، جامعه مسلمان این کشور، به اندازه کافی احساس امنیت نمی کند.

خبرگزاری ترکیه ای آناتولی به نقل از برهان کسیچی، رئیس شورای اسلامی آلمان نوشت: در امسال، بیش از 80 حمله، به مساجد در آلمان داشتیم. اوضاع امنیتی بسیار وخیم است. مسلمانان به اندازه کافی احساس امنیت نمی نمایند.

وی اضافه نمود: مقامات امنیتی احتیاج به همکاری نزدیک با جوامع (مسلمان)، افزایش درک و ارائه مشاوره و آگاهی (به آنها) دارند. در غیر این صورت، مسلمانان اعتماد خود را به سازمان های امنیتی از دست می دهند زیرا امنیت به سادگی در حال از بین رفتن است.

کسیچی اظهارات خود را تنها یک روز پس از اینکه پلیس به دنبال تهدید یک بمب، مجبور به تخلیه مسجدی در شهر کلن آلمان شد، بیان نمود.

پلیس پس از جستجوی دقیق این مسجد، هیچ بمبی را پیدا نکرد و گفت که این یک تهدید جعلی بوده است.

آلمان در سال های اخیر شاهد رشد اسلام هراسی بوده است. در سال 2018 بیش از 100 مسجد و موسسات مذهبی مورد حمله افراط گرایان راست گرا نهاده شد.

پلیس در سال گذشته، 813 جنایت علیه مسلمانان را از جمله، توهین های کلامی، نامه های تهدیدآمیز و حملات فیزیکی که منجر به آسیب حداقل 54 مسلمان شده، ثبت نموده است.

آلمان با بیش از 81 میلیون جمعیت، پس از فرانسه، دارای دومین جمعیت بزرگ مسلمان در اروپای غربی است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "افزایش احساس ناامنی در میان مسلمانان آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش احساس ناامنی در میان مسلمانان آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید