اردوغان:کردها تا عمق 32 کیلومتری عقب بروند

به گزارش وبلاگ ابتکار سبز، رئیس جمهور ترکیه تاکید نمود؛ منطقه امن مدنظر ترکیه در شمال سوریه شامل عمق 32 کیلومتری به طول 444 کیلومتر است و شبه نظامیان کُرد سوریه باید از این منطقه خارج شوند.

اردوغان:کردها تا عمق 32 کیلومتری عقب بروند

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز (یکشنبه) و ساعاتی پس از خروج شبه نظامیان کُرد سوریه از شهر رأس العین گفت که آنها باید از تمامی منطقه امن مدنظر ترکیه خارج شوند.

به نوشته وبگاه روسیا الیوم، اردوغان گفت که منطقه امنی که ترکیه خواستار آن است، عمق 32 کیلومتری خاک سوریه به طول 444 کیلومتر را شامل می گردد که از شرق رود فرات تا مرز عراق را در بر می گیرد.

طبق توافق پنجشنبه گذشته (25 مهر) میان ترکیه و آمریکا، شبه نظامیان کرد سوریه باید از منطقه امن خارج شوند. شبه نظامیان کُرد گفته اند که فقط از شهر رأس العین و تل ابیض خارج خواهند شد. مهلت این توافق فردا شب (دوشنبه) به خاتمه خواهد رسید.

اردوغان همچنین مدعی شد که در طول نه روز عملیات موسوم به چشمه صلح 765 شبه نظامی کُرد سوریه کشته شده و 1500 کیلومتر مربع نیز از کنترل این نیروها خارج شده است.

رئیس جمهور ترکیه گفت که آنکارا در موضوعاتی که به امنیت ملی ترکیه مربوط است، از کسی اجازه نمی گیرد.

او تأکید کرد: ارتش ترکیه به محض خاتمه مهلت 120 ساعته و در صورت عدم اجرای بندهای 13 گانه که با آمریکا بر سر آن توافق نموده، عملیات چشمه صلح را از سر خواهد گرفت.

اردوغان اضافه نمود: توافق ما با آمریکا بود نه با تروریست ها و امیدواریم که این بار آمریکایی ها به وعده های خود پایبند باشند.

ارتش ترکیه با همراهی تروریست های ارتش آزاد عملیات نظامی خود موسوم به چشمه صلح را در 17 مهر ماه گذشته برای تسلط بر مناطق تحت نفوذ شبه نظامیان کُرد سوریه شروع نموده اند.، فارس

منبع: ایران آنلاین

به "اردوغان:کردها تا عمق 32 کیلومتری عقب بروند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان:کردها تا عمق 32 کیلومتری عقب بروند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید